Uudised 18.11.2017
Autor
Janek Oblikas

Pääsküla raba maratoni võitis Ranno Erala, poolmaratonis näitas teistele kandu 22-aastane Saksa tudeng

Uudise pilt

Ilmaolud soosisid tänast Pääsküla raba maratoni, mis kandis juba järjekorranumbrit 15.  Hommikul kell 10, mil anti maratoni start, paistis taevas sügispäike ning soojanäit oli tõusnud 5-6 kraadini.  Pooleteist tundi hiljem, mil rajale lähetati 21,1km jooksjad, varjasid pilved küll päikese, kuid seda tavapärast löga, mida jooksjad on harjunud talvistel maratonidel nägema, taevast ei tulnud.  Seetõttu oli ka 4,2km pikkune jooksurada suhteliselt jooksjasõbralik – rada oli küll pehme, kuid puudus talvine libedus ja jää.

Juba esimese ringi möödudes oli näha, et tänane maratoni võitja selgub kahe mehe – Ranno Erala ja Margus Luhtoja – konkurentsis, kuhu teised jooksjad ei sekku.  Esimeselt ringilt naases Ranno Erala neli sekundit Margus Luhtojast kiiremini, kuid järgmised jooksjad jäid juba minutite kaugusele. Liidrid läbisid esimesed neli ringi ehk 16km sisuliselt samas tempos, väike vahe tuli sisse vaid iga ringi lõpus, joogipunktis  Nimelt oli Luhtojal sadakond meetrit enne ringi lõppu sisse seatud oma joogipunkt, kus ta väikese peatuse tegi, kuid Erala jätkas samal ajal jooksu omas tempos.

Margus Luhtoja oma joogipunktis

Poolel distantsil ei suutnud Luhtoja enam Eralaga sama tempot hoida ning vahe hakkas tasapisi kasvama.  Lõpuks edestas Ranno Erala Margus Luhtoja kaheksa minutiga.  Ranno Erala võiduajaks sel korral 2.46.38.  Kolm aastat tagasi, mil Ranno eelmine kord Pääsküla raba maratoni võidurõõmu maitses, oli tema tulemus 2.43.45. 

„Raskeks läks kahel viimasel ringil kui jalg alt läks ja vana vigastus välja lõi. Seni, esimesed kaheksa ringi, oli igati hea enesetunne - üsna tavaline pikk ots, küll pisut kiiremas tempos. Aga selles “süüdistan” Margust, kes esimesel ringil liiga korraliku tempo üles võttis,“ kommenteeris Erala tänast võistlust.

Margus Luhtoja, kes on tänavu juba kaheksa maratoni võitnud, sai tulemuseks 2.54.37.

Kolmandana finišeeris Erkki Haljastamm (3.20.27).

Naistest oli maratonil kiireim Siiri Pilt tulemusega 3.53.16. 

Võistluse korraldaja Ain-Ivar Tupp (esiplaanil), taga Jevgeni Hafizov

Poolmaratonis läbisid kolm meest kolm esimest ringi kand-kannas – Priit Ailt, paljajalu jooksev Gunnar Kingo ning 22- aastane Saksa tudeng Eric Breitbarth läbisid ühtlases 4 min/km tempos esimesed 13km.  Ent eelviimasel ringil jäi kolmikust maha Kingo ning viimasel ringil tõstis omakorda tempot Breitbarth ning suutis sisse joosta võiduks piisava edumaa.

Eric Breitbarthi võiduajaks 1.23.18, Priit Ailti tulemus 1.24.18 ning Gunnar Kingol 1.26.09.  Breitbarth õpib sel semestril TTÜs tööstustehnika ja juhtimise erialal (Industrial Engineering and Management) ning otsustas jooksuvõistlusi otsides kaasa lüüa heategeval Pääsküla raba maratonil.  Breitbarth on mänginud 15 aastat jalgpalli, jooksmise juurde jõudis alles hiljuti.  Sakslane osaleb ka järgmisel nädalal toimuval Suunto virtuaaljooksul – hea võimalus siinsetel jooksjatel revanši võtmiseks.

Naistest oli poolmaratonis kiireim Maris Terno (1.34.04)

Pääsküla raba maratonil osales 89 jooksjat, kellest 49  startis poolmaratonil ja 40 täispikal.  

Tänaseid maratoni tulemusi näed Marathon100 andmebaasist siit ja poolmaratoni omi siit.

Kui olid ise rajal, anna ka omapoolne hinnang võistluse korralduse kohta.

 

Viimased uudised

Janek Oblikas
janek@marathon100.com
+372 51 088 30