Jooksmine 05.01.2018
Janek Oblikas

Pääskülas toimus aasta esimene jooksuvõistlus

Täna toimus Pääskülas 2018.a. esimene jooksuvõistlus, 16. Pääsküla raba maraton. Vaatamata lume puudumisele oli jooksurajal kohati jäiseid lõike, võistluse teises pooles alanud kerge lumesadu muutis raja pehmeks, mis kahtlemata mõjutas ka võistluse tulemusi.

42km distantsil oli kiireim 1,5 aasta jooksul oma esimese maratonistardi teinud Martin Sagaja (fotol koos võistluse korraldaja Ivar Tuppiga) tulemusega 3.20.12.

Kuni viimase ringini püsis Martini kannul Erkki Etverk, kes jäi 4km enne finišit Sagajast maha vaid kahe minutiga.  Väike vahe jättis Etvergile veel võimaluse esikoha püüdmiseks – eelnevad ringid oli teisel kohal jooksnud Etverk läbinud Sagajast 1-2 minutit kiiremas tempos. Ent 38.-ndal kilomeetril hakkasid Etverki vaevama tugevad krambid ning 20 minuti asemel kulus tal viimase 4,2km läbimiseks 29 minutit, mistõttu temast möödus ka seni kolmandal positsioonil jooksnud Vladimir Frolov.

Frolov (ülal fotol) lõpetaski võistluse teisena tulemusega 3.24.06.

Kõndides lõpujoone ületanud Etvergi ajaks märgiti protokolli 3.30.19.

Naistest oli maratonis kiireim Ulvi Lond (4.42.49, ülal fotol).

Poolmaratonis oli kiireim Gunnar Kingo tulemusega 1.29.10.  Matthew Hyde oli teine (1.38.20) ning Dzintars Petrovs Lätist kolmas (1.41.35).

Naistest olid poolmaratonis kiiremad kaks lätlannat.  Lauma Cernevska sai ajaks 1.52.49 ning Linda Beldava 1.55.44.  Eili Paap lõpetas kolmandana tulemusega 2.03.35.

Võistluse raames oli osavõtjatel võimalik toetada Marathon100 Jooksuhullude rubriiki, Marathon100 pakkus omalt poolt jooksjatele kooki :-)

Avafotol Rein Pärn ja Rein Traus maratoni lõpusirgel.

Pääsküla raba maratoni 42km tulemusi näed Marathon100 veebist siit ja 21km tulemusi siit.