Uudised 04.10.2017
Autor

Paide-Türi Rahvajooks 2017 tagasiside

Uudise pilt

Paide-Türi Rahvajooksu koondhindeks tuli tänavu 8,71, mullu hinnati võistlust 9,03 punktiga.  Ka korraldusele antud hinne oli natuke madalam – sel aastal 8,55 (2016.a. 8,89) ning jooksjate kommentaare lugedes – keskmist hinnet mõjutas tõenäoliselt enim logistika.

Kui võistlus viib Paidest Türile ning tegemist on suure võistlusega, kus liigub mitu tuhat jooksjat, siis on logistilised probleemid juba ette prognoositavad.  Ent Paide-Türi Rahvajooksu ei saa korraldada vaid Paide linnatänavail – selle võistluse fenomen ongi jooksu trass.  Teine analoogiline võistlus Eestis on Tartu Jooksumaraton, mis samuti viib jooksjad ühest punktist teise ning mille jooksurada samuti jooksjatele väga korda läheb.

Rada on aga Paide-Türi Rahvajooksu see osa, mida jooksjad enim hindavad.  Seda näitas ka tänavune tagasiside – kaugelt kõige kõrgema hinnangu sai küsimus raja ja selle märgistuse kohta – 9,19 punkti. 

Joogi-teeninduspunktide hindeks tuli 8,67 (mullu 8,71), stardi-finišiteeninduse hindeks 8,48 (8,47).  Auhinnad-medalid skoorisid 8,50 punkti vääriliselt (9,05) ning küsimus – kas võistlus on väärt oma osavõtutasu, sai 8,52 silma.

Kokku andis oma hinnangu 42 osavõtjat.

Foto: Tiiu Saarist, FB

 

Jooksjate kommentaarid

See busside värk võiks vähe parem olla ses suhtes, et võiks graafikust kinni pidada mitte hilineda ja niisama molutada kui buss on rahvast täis aga ei liigu vaid ikka oodatakse ei midagi...10.55 buss jõudis Kirnasse alles 11.20 !! Ulme

Türi bussipeatus on tähistamata. Ei ole normaalne, et inimesed ootavad mitukümmend minutit vales kohas. Osad olid oodanud üle tunni! Kas on raske tähistada või edastada infot? Kirnas sain napilt stardiümbriku, tualetis käia ei jõudnud, samuti ei jõudnud oma kotti bussi ära viia. Joogipunkti vesi on ülikülm!!

Bussitransport oli alla igasuguse arvestuse. Kesklinnas on kõigi peatuste nimi TÜRI. Korraldajad võiksid täpsustada, millist peatust nemad kesklinna peatuseks peavad ning paigutada peatusesse vastava sildi. On täiesti ebanormaalne, et kõik inimesed ootavad alates 10.20st kesklinna peatuses ja ühtki bussi ei tule ning alles 11.15 leidub keegi korraldajatest, kes teatab, et oodatakse vales peatuses. Mis kasu sest soovituse "Ärge jätke tulekut viimasele hetkele" järgimisest on kui busse ikka ei ole???

Vesi võiks joogipunktides soojem olla. Krampi kiskuva maoga on keeruline joosta.

Korralduslik pool võiks märksa parem olla:

*tundsin puudust kokkuvõtlikust osaleja meelespeast (hetkel info mitmes alalõigus laiali).

*stardiloendus oli pea olematu - põhimõtteliselt käis stardipauk ja minek, mingit hoiatust end valmis panna ei olnud.

*sellise jooksupuhul, kus start ja finish erinevas kohas, võiks olla stardis ainult number ja kõik nänn (kupongid) finishis.

Aga rada oli hea kiire, lõpus soe supp oli maitsev ning medal ilus.

Joogitopsid võiksid olla papist, saab neid joomise jaoks kokku pigistada. Rajatähistus võiks veidi kõrgem olla.

Transport Kirnast Paidese oli allpool igasugust arvustamisy väärt,

Kõik oli super. Kahju ainult, et ürituse lõpp nii kiire oli. Finišis möödus hetk ja kõik olid juba laiali läinud juba. :D

Kui ei oleks kodukoha võistlus, kaaluksin osalemist.

Rada iseenesest tore ja ilm ok, aga jäi millegipärast säästuvõistluse mulje. Ilm küll jahe, aga vett oleks võinud ka enne Kirnat pakkuda. Finizis ka vaid veepudel. Stardis võiks olla grupid prognoositava lõpuaja järgi, praegu igasugu kepikõndijaid ja naljamehi oli end sättinud etteotsa ja peale stardipauku jäid kohe jalgu.

Meeste pesemiskohas oli probleemiks sooja vee surve. Tore oleks muidugi ka kui sauna leiliruum oleks soe.

Kodune võistlus, millelt ei tohi puududa

Bussidega Türilt Paidesse enne starti oli väike segadus. Riiete koti otsimine bussidest võttis aega ning pärast selgus, et see buss kus minu riided olid oli juba lahkunud. Vahetusriiete kottidega seonduvat oleks saanud paremini organiseerida, busside asemel oleks piisanud ühest veoauto furgoonist.

Rada ja ilm oli super! Numbri sai kiirelt ning paki transport oli ka mugav ja sujuv Paidest Tûrile.

Teeninduspunkti töö oli ka korralik. Esimeses punktis haarasin spordijoogi... Mis jook see oli? Väga kohutav kogemus. Järgmises punktis tarbisin vett.

Medal on ilus!

Väga hea korraldusega jooksuvõistlus arvestades asjaoluga, et hästi palju on inimestega seotud logistikat.

Veidi sagimist bussi transpordiga Türilt Paidesse, aga kõik jõudsid siiski aegsasti starti

Stardi andmise ajaks oleks võinud tümpsu-muusika vaiksemaks panna ja teha väikese stardiloenduse. Türil pakutav supp oli võrreldes varasemate aastatega hapukurgisem.

Täiuslik. Stardist seljankani. Ainult korraldaja, kuhu jäi vahetult enne starti "Loskutovi tippmark"?

6 km rajal polnud näha läbitud/joosta jäänud kilomeetrite arvu, rajal olev teave oli mõeldud vaid pika distantsi läbijale. Pika distantsi finiš võiks olla kauem avatud, see võimaldaks ka kepikõndijal osaleda. 2 tundi oleks olnud nii nibin-nabin, et ei riskinud osaleda.

1. Tulin Tallinnast bussiga- Paidesse jõudes oli bussijuht suures segaduses, ei pääsenud kuidagi bussijaama. Kui maakonnaliinide infot võis kodulehelt leida, siis ülejäänud juhtidele jäid muudatused ilmselt saatmata. Saime peatuse otse raja ääres :)

2. Ajavõtt ei hõlmanud netoaega. Rivi oli pikk ja lõpupoole stardikaotus ilmselt suur, mistõttu võis taaskord näha optimistlikke ja omas maailmas kulgejaid väga stardijoone lähedal. Ilmselgelt jäid nad teistele jalgu ja tegid mitmekesi rivis joostes ka möödumise kaunis raskeks. Palun mõõtke ka netoaega ja inimesed, valige oma võimetele vastav stardikoht!!! no ei väsi seda kordamast...

3. tundsin puudust joogipunktist ca 4km juures, 13,6km pikkusega rajale sobib 3 joogipunkti (10km jooksul tavaliselt 2tk). korraldajale pisut tüli, aga hea aja jooksmiseks on väike lonks ikka vajalik. võtsin seekord ise kaasa.

4. supp oli hea ja otsa ei saanud. soe vesi meeste duširuumis paraku sai, aga väike karastamine tuleb ainult kasuks. supp ja tee olid ka abiks. lisaks kupongidele ja veepudelile oleks auhinnakotis võinud midagi veel olla.

5. esimest korda osalesin ja olin väga positiivselt üllatunud- mis jooksuelamusest ma seni olen ilma jäänud! Hea jahe jooksuilm, hubane võistluskeskus, rõõmsad inimesed, sain head soovid koos stardimaterjalidega kätte, piisavalt suunaviite ja infot kodulehel/FBs, tuttavad näod stardijoonel, selge ja häälekas teenindus joogipunktis, mõnus rada, super tulemus... isegi kui tahaks vigu leida ja konstruktiivset kriitikat anda, siis kokkuvõttes läks kõik väga hästi ja raske on midagi ette heita. Eeskujulik töö ja tänu kogu tiimile!

Bussitranspordi korraldamine kahe linna vahel on jätkuvalt õudusunenägu. Bussid ei saabu graafiku järgi, number kleebitakse peale alles siis, kui pool bussi on rahvast täis surutud jne, jne. Segadust ja stressi palju. Raja lõpus olid kilomeetritähised vales kohas. Jooks ise meeldib, muus osas korralduse üle ka väga ei nurise. Kui saaks logistika korda, oleks hinnangud oluliselt kõrgemad.

Ma ehk ei pannud tähele, aga viimasel km-l võiks tähistada veel jäänud 800m, 500m. Finishijärgne supp võiks olla tummisem - see ei käi korraldajate pihta.

Viimased uudised

Janek Oblikas
janek@marathon100.com
+372 51 088 30