Uudised 26.06.2017
Autor

Pärnumaa Võidupüha maraton 2017 tagasiside

Uudise pilt

Kui sa paned oma lapsele lihtsa nime asemel midagi ekstravagantset nagu Frederick Alexander Michel, siis mõjutab see ka sinu suhtumist temasse.  Ent kui Frederick Alexander Michel ei olegi lilla särgi, disainerkingade ja puust prilliraamidega noorsand, vaid hoopis Adidase plätude ja lillelise mustriga rannapükstega nolk, siis oled loomulikult üllatunud.  Nimi tekitab ootusi.

Sama lugu on spordivõistluste nimedega.  Kui sa paned võistluse nimeks Pärnumaa Võidupüha maraton (või Maraton Eesti Vabariik 100), siis ootad ka võistluselt midagi nimeväärilist.  Nimi seab lati juba natuke kõrgemale ning on hea meel tõdeda, et Pärnu Kahe Silla Klubi sellest latist ilusti üle hüppab. 

Pärnumaa Võidupüha maraton on täiesti nimevääriline ettevõtmine.  Millise teise maratoni stardis võid sa kohata Eesti Vabariigi presidenti oma ametikohustusi täitmas?   Võimalus joosta sinimustvalgete lippude spaleerist läbi lisab võistlusele veelgi seda pidulikkust, mida Võidupüha nimi ette seab. 

Loomulikult, maraton (või poolmaraton) on ikkagi jooksuvõistlus, kus lühikestes pükstes ja maikades pole mingit pidulikkust ning lõppkokkuvõttes ootad ikkagi head rajateenindust ja turvalist rada.

Kuid Pärnumaa Võidupüha maratonil toimib ka tavapärase jooksuvõistluse korralduslik pool ladusalt.  Väisates isegi neljapäevast maratonirada, jäid eriti hästi meelde joogi- ja teeninduspunktid.  See, et juua antakse mitte läbipaistvast plastist topsides, vaid papist topsides on väike, kuid maratoonarile oluline detail.  On ju juua jooksu pealt kõige mugavam nii, et murrad jooksutopsi nurgiti kokku ning niristad siis tekkinud nurgast vett või spordijooki. Ent oled sa proovinud murda nurgiti kokku läbipaistvat topsi? Läheb ju katki.  Joogipunktide teenindus, kus kaugelt oli kuulda „spordijook, vesi“ ning paarsada meetrit enne punkti andis teeninduspunkti lähenemisest teada väike silt – sellised väiksed asjad ei maksa tegelikult midagi, kuid muutuvad oluliseks siis, kui sa enne punktini jõudmist tahad ära manustada ühe geeli näiteks. 

Seetõttu pole ka üllatav, et Võidupüha maraton sai jooksjatelt koondhindeks 9,41 (mullu 9,40).  Korraldust hinnati isegi gramm kõrgemalt, 9,44 punkti vääriliselt. Nimetatud joogipunktid said 9,38 punkti, auhinnad-medalid samuti igati korralikud 9,46 punkti.  Stardi-finišiteenindust hinnati 9,31 punkti vääriliseks ning ka küsimus – kas võistlus on väärt oma osavõtutasu sai 9,46 punkti.  Keskmist hinnet viis allapoole vaid rajale ja selle märgistusele antud hinne (8,59).  Kuna rada teeb linna sisenedes mitmeid pöördeid vasakule-paremale, siis asetab see ka märgistusele suuremaid nõudeid.  Olin korra isegi (Kuursaali taga) valele rajale siirdumas, kuid õnneks suunati mind ühe linnakodaniku poolt viimasel hetkel õigete lintide vahele. 

Ent vaatamata sellele jäi üldmulje Pärnumaa Võidupüha maratonist hea – tänavustest maratonidest-poolmaratonidest on kõrgemini hinnatud vaid Hiiumaa maratoni.  Jään huviga ootama järgmise aasta Maratoni Eesti Vabariik 100.

Foto: Pärnu Kahe Silla Klubi FB.

 

Jooksjate kommentaarid

Märgistus polnud mõnes kohas ideaalne, muidu kõik väga viisakas. Erilised tänud ilusa ilma eest.

Väga mõnus jooks läbi erinevate rajakatete. Joogipunktide tegevus väga positiivne. Kindlasti osalen ka järgmistel aastatel!

Raja eest läks punkt maha, sest Raekülas oli endiselt rada mättalisel teetammi serval.

Pole kuskil nii külluslikku valikut teeninduspunktides pakutava osas näinud!

Korraldajad võiks sekkuda ratturitesse , kes saadavad jooksjaid. Naiste liider jooksis pikalt kahe jalgratturi vahel.............

Soodne ilm jooksmiseks, kuigi vastutuul väsitas. Rada kerge pole, just metsa all liivased lõigud ja ebatasane kaldu teeperv. WC-d poole maa peal võiks rohkem joogipunkti läheduses olla, aga kuna aega ei jooksnud , et siis see minut kaduma läks. Tublid lapsed teeninduspunktides, kiitus Hea valik TP laudalel, arbuus ja apelsinid väga hea.

Start võiks olla hommikul kell 9

Svammikausid oleks võinud olla igas punktis laual või toolil.

Raja valik, ilm ja korraldus super. Natuke häiris prügine rada metsas ja niidetud jooksurajal kilomeetritel 27/28. Muidu täiesti nime vääriline maraton :)

Finisis toidualal nisuõlu jagaja oleks võinud pudeliavajaga varustada

Hea auraga eeskujulikult läbi viidud jooks. Tore algus pühadeks.

Tänud korraldajale, väga hea töö!

Transport starti- super. Rajamärgistus- kohati arusaamatu, kus pidi küsima pealtvaatajate käest, et kuhu minna. Kuuldavasti oli ka lõikamist tänu sellele.

Kindlalt lemmik maraton :)

Jooks ise hea korraldusega ja vahva üritus aga kahjuks ei saa meie väikseim pere liige osaleda lastejooksul, kuna kõik vanemad on ise samal ajal maratoni jooksul.

Söögi-joogipunktid olid maratoni jaoks sobivate vahedega ja väga rikkalikud. Melu oli väga vahva ning emotsiooni sai täie eest. Jooksjate konsiilium jõudis üksmeele, et niidetud mururiba maantee ääres (vist 28-ndal või 29-ndal kilomeetril) oli vastiku kaldega ning hakkas jalgadele. Väga palju variante seda kohendada vist ei ole, aga kui leidub seal kõrval mingi siledam pind, siis oleks väga tore. Ja siis teine võimalus üritust veel paremaks teha. Minul endal ei olnud probleemi, aga nägin rajal paari inimest, kes lõpuks otsisid kohta metsa all. Sellest tekkis mõte, et rajal võiks olla vähemalt paaris kohas üks välikäimla, sest et ikka juhtub nii mõndagi. Narva energiajooksul on üks selline isegi poolmaratoni rajale sehkendatud umbes 13km peal ja seda kasutatakse aktiivselt päriselt ka. Preilidele teeks see eriti rõõmu kui ei pea kuskil metsa all ringi tuuseldama. Kokkuvõttes oli väga vahva. Julgen soovitada ja kiidan heaks. Jõudu korraldajatele.

Viimased uudised

Janek Oblikas
janek@marathon100.com
+372 51 088 30