Jooksmine 22.06.2016

Pärnumaa Võidupüha maraton võideti uute rajarekorditega

Täna toimunud Pärnumaa Võidupüha maraton kujunes ootamatult kiireks – võistluse lõppedes tuli tõdeda, et üle oli joostud kolm neljast senisest rajarekordist! Maratoni võitis üldarvestuses Mario Mustasaar tulemusega 2.40.05. Senine rajarekord kuulus Läti jooksjale Valdis Nilovsile ja oli minuti võrra nõrgem.

Ka naiste arvestuses maratoni võitnud Klarika Kuusk püstitas tulemusega 3.11.24 uue Võidupüha maratoni rekordi. Senine parim tulemus Võidupüha maratonilt oli naiste arvestuses Maris Tammele mullu esikoha toonud 3.13.00. Klarika on kevadistel maratonidel hämmastavalt stabiilseid tulemusi näidanud – mai alguses Vändras sündis uus isiklik rekord 3.10.29, juuni alguses Stockholmis oli tulemuseks 3.10.30, nüüd Pärnumaal siis vähem kui minut sellest tulemusest aeglasemalt.

Poolmaratonil testis oma hetkevormi Roman Fosti, kellele tõi sel distantsil võidu tulemus 1.09.23. Teisena lõpetas mullune võitja Kaupo Sasmin tulemusega 1.12.29, kellele kuulus ka senine poolmaratoni rajarekord 1.10.28.

Naistest oli poolmaratonis kiireim Õnne Liina Jakobson tulemusega 1.31.27 – tegemist on ainsa tänase võidutulemusega, mille taha ei saa kirjutada „rajarekord“.

Kõiki tänavuse Pärnumaa Võidupüha maratoni tulemusi näed Marathon100 andmebaasist siit, kõiki varasemaid tulemusi aga siit,

Kui olid täna Pärnumaal võistlemas, siis anna ka omapoolne hinnang võistluse kohta.