Uudised 04.01.2018
Autor
Andres Kalvik

Peter Sagan: olen tavaline isa, kes muretseb, kui poeg nutab

Uudise pilt

Kolm korda järjest grupisõidus maailmameistriks kroonitud Peter Sagan alustab hooaega Austraalias Tour Down Underil. Bora-hansgrohe meeskonna liidri jaoks on käesolev aasta eriline, sest ta pole varem sporditegemise kõrval isarollis olnud. Slovakkia sportlase kaasa Katerina tõi oktoobris ilmale poisslapse, kellele pandi nimeks Marlon.

"Imeilus tunne on isa olla. Seda on raske kirjeldada, Marlon teeb mind nii õnnelikuks," lausus kuu lõpus 28-aastaseks saav Sagan. "Olen tavaline isa, kes muretseb, kui poeg nutab ja kui ma ei saa aru, mida ta vajab. Lisaks naudin temaga mängimist ja naermist. Mu elu on muutunud - asjad on rohkem emotsionaalsemad, kuid üldjoontes on kõik enamvähem sama. Tõde on, et Kate hoolitseb rohkem Marloni eest, kuid olen kindel, et see muutub, kui ta suuremaks saab. Mu uni on olnud mõni kord häiritud, kuid asi on olnud seda väärt."

Väljapaistva karjääri vältel 101 võitu noppinud Sagan soovib alustuseks võita mõne kevadise suure klassiku. Flandria tuuri esikoht tal juba on. "Tahaksin võita Pariis-Roubaix' ja Milano-San Remo, kuid kui peaksin saama esikoha Flandria tuuril, siis see pole ka probleem," kinnitas Sagan.

Sagan on tihtipeale jäänud tähtsate sõitude lõpufaasis tiimikaaslaste toetuseta ja see on jätnud ta ilma mitmest esikohast. Seepärast värvati talle BMC-st abimeheks Daniel Oss.

Viimased uudised

Janek Oblikas
janek@marathon100.com
+372 51 088 30