Uudised 17.07.2017
Autor

Pühajärve jooksu tagasiside 2017

Uudise pilt

DFDS Järvejooksude sari on Eesti vanim jooksusari, mis koondab nelja erinäolist jooksu.  Harku järve jooks on kevadine kiire sutsakas, Ülemiste järve jooks sügiseelne ja lauge, Saadjärve jooks südasuvine ning Pühajärve jooks hea põhjus mujalt Eestist Lõunaosariikidesse tulekuks. 

Traditsiooniliselt on Pühajärve jooksule antud hinded olnud Järvejooksude sarjas ühed parimatest ning ka tänavu tundub samamoodi minevat.  36 jooksja poolt antud hinnete keskmiseks kujunes 9,61 ehk Pühajärve jooks maandus seni hinnatud võistluste TOP5-s. 

Jooksjate hinnangud olid läbivalt kõrged, kõige kõrgemalt hinnati loomulikult Pühajärve jooksu rada (9,72), kuid igati kõrgelt skoorisid ka auhinnad-medalid (9,50) ning stardi-finišiteenindus (9,53).  Korraldus sai hindeks 9,53 ning joogipunktid 9,28. 

Kõige madalama hinde sai küsimus kas võistlus on väärt oma osavõtutasu, kuigi – ka see hinne oli tegelikult kõrge (9,25).  Eks Pühajärve jooks konkureerib teiste kohalike jooksuvõistlustega, mille korraldust toetavad ka kohalikud omavalitsused, mis hoiab ka osavõtumaksu madala. 

Jääme ootama järgmist järvejooksu.

 

Jooksjate kommentaarid

Rada oli väga mõnus. Oli piisavalt tõuse-languseid ning maastik väga äge. Rajal oli piisavalt ruumi. Üllatavalt koosnes stardimaterjal vaid rinnanumbrist - mis oli tegelikult isegi hea, kuna tavapäraselt viskan enamik sponsorite brošüüridest minema. Stardimaks kõrge võrreldes teiste taoliste jooksudega.

Pühajärve jooksule kohane ilm. :)

Esimeses joogipunktis said joogiga täidetud topsid otsa ja noored ei suutnud neid juurde täita. Ilma arvestades oleks veedušš võinud samuti olemas olla (varasemalt on olnud) või siis veevannid svammidega. Kepikõndijad olid jooksjate vahel ja segasid veidi; nad võiks olla päris lõpus eraldi koridoris.

Väga hea korraldusega jooks. Sel aastal meeldis väga, et esimene joogipunkt oli natuke maad ettepoole toodud. Medal oli sel aastal väga ilus. Stardis häiris see, et kepikōndijad trügisid stardikoridoris jooksjate vahele. Ja ma pean äramärkima, et lastejooksudel osalejatele (väikesed lapsed) ei tohiks jagada coca-colat vōi ükskōik, mis mullijooki. Jooks on siiski spordiüritus ja sellised joogid ei propageeri tervislikkust. Täiskasvanutele on see purk OK, sest täiskasvanud inimene otsustab ise, kas tarbib seda vōi mitte.

Pesemise raha võiks lisada juba pääsmele, veidi ebamugav oli pärast jooksu minna seda eurot sebima. Pesemisruum oli ilmselgelt ka väike ja kohutavalt palav, aga saime hakkama. Stardikoridori organiseerimise osas võiks õppust võtta enamik eelmise aasta Peetri jooksust, kus siseneti vastavalt plaanitavale lõpu ajale ja see välistas esimeste kilomeetrite rabelemise. Muidu oli meeldiva feelinguga võistlus ja tore oli näha palju tuttavaid nägusid.

Vaatamata palavusele võib ikka öelda, et tegu oli tavatult jaheda Pühajärve jooksuga. Rada nagu muiste, mõnusalt künklik. Selle aasta medalid eelmisest hooajast veel ilusamad.

Esimeses joogipunktis oleks võinud olla energiajook ka/või energiajook.

JA laste jooksu auhinnaga nurisen väga, Cola joogina lastele pakkuda on väga halb, kuna energilistele lastele mega kogus energiat juurde ei ole just hea mõte ja tulemus. Mitte ei poolda selliste jookide andmist lastele, eriti sellistel suurüritustel, eriti veel jooksuvõistlustel.

Igati tip top jooksuvõistlus.

Kõik oli tasemel, edu järgmistel jooksudel.

Minu kindel lemmik järvejooksude sarjas.

Isegi ilm sel aastal jooksjasõbralik, tänud korraldajatele.

 

Viimased uudised

Janek Oblikas
janek@marathon100.com
+372 51 088 30