Uudised 29.07.2017
Autor
Janek Oblikas

Rait Ratasepp võitis Saksamaal toimunud kolmekordse ultratriatloni MK-etapi

Uudise pilt

Eesti tuntuim ultrasportlane, Rait Ratasepp võitis Saksamaal Lensahnis toimunud kolmekordse ultratriatloni MK-etapi.  Kolmekordse ultratriatloni raames läbiti esmalt 11,4km pikkune ujumisdistants, misjärel siirduti 540km pikkusele rattasõidule.  Võistluse lõpetas 126,6km pikkune kolmekordne jooksumaraton.

Raidu võiduajaks eile varahommikul alanud võistlusel kujunes 34.19.34.  Mullu oli Ratasepp samal võistlusel tulemusega 33.40.53 teine kaotades Richard Jungile 26 minutiga.  Tänavu vahetasid Ratasepp ja Jung omavahel kohad, sakslane jäi Raidu finišeerimise ajaks temast maha seitse 1,32km pikkust jooksuringi.  Jungi lõpptulemuseks 35.25.38.

50m basseinis läbitud ujumisetapi lõpetas Rait Ratasepp paremuselt neljanda tulemusega.  11,4km pikkuse ujumisdistantsi läbis kõige kiiremini prantslane Simon Perraudeau (3.16.47).  Ratasepp kaotas Perraudeaule 11 minutiga ja väljus veest ajaga 3.27.15.  Raidust olid vees kiiremad ka kaks sakslast – Richard Jung (3.20.43) ning Mark Hohe Dorst (3.24.28). 

Liidriks siirdus Rait rattaetapil, mille lõpetas 20 tunni 50 minuti ja 26 sekundiga.  Richard Jung jäi Rataseppast maha juba ligi 50 minutiga, ujumise võitnud prantslasel kulus ratta seljas aga koguni 10 tundi enam aega.

Kokku läks reede hommikul kell 8 rajale 34 ultratriatleeti, kellest 10 jättis võistluse pooleli rattaetapil.  Rataseppa ja Jungi kõrval ükski teine sportlane esikohakonkurentsi ei sekkunud.  Hetkel kolmandal kohal olev britt Stuart Gilett jäi Raidust tema finišeerimise hetkel maha juba 25 ringiga ehk enam kui 30 kilomeetriga.

Enne starti rääkis Ratasepp, et Lensahnis toimuvat kolmekordset ultratriatlonit peetakse ultratriatleetide seas raskeimaks ultratriatloniks just selle formaadi poolest: “Kui tahad olla esikohakonkurentsis, siis kolmekordse ultratriatloni distants ei võimalda hetkekski hingetõmbeaega ega puhkust. See on füüsiliselt piiripealne katsumus, mille keha suudab puhkamata läbida. Eelmise aasta kogemus näitas, et konkurents on tihe ja iga puhkuse hetk, isegi peatus söögiks, võib kätte maksta. Seda enam, et sel korral tahan raja läbida kiiremini kui mullu.”

Eelmisel aastal jäi Ratasepal esikohast puudu 26 minutit ning esikoht jäi tookord ennekõike kogemuste puudumise taha. “Need 26 minutit kaotasin ma vahetusalades ja rattal tehtud lühikeste toidupeatuste ja vihmast tingitud riiete vahetamise tõttu.“

Ka tänavu valitsesid Lensahnis vihmased olud, võistlejail tuli taluda nii paduvihma kui tugevat tuult.

Ratasepp ütles, et nii nagu rattal, hoidis Jung ka jooksurajal väga head tempot ja vahe ei tahtnud kuidagi suureneda: “Seetõttu ei saanud ma ka kordagi puhata, ei rattal ega jooksurajal. Kuna Jung tegi rattarajal kõigest kaks peatust, tavaliselt ei tee sedagi, kuid seekord ei jätnud külm vihm talle muud võimalust, ei saanud ka mina endale kergekäeliselt peatusi lubada. Rattal tegin üksnes mõningad kiired riietevahetamise ja kehakergendamise pausid - jalg puutus rattasõidul maad maksimaalselt seitsmeks minutiks. Vahetusala tegin samuti enda kohta väga kiiresti - kaotus Jungile oli ca 2 minutit. See oli taaskord tiheda konkurentsiga unustamatu võistlus ja tõeline eneseületus.” Jooksudistantsi läbimine võttis Ratasepal aega 13 tundi, 29 minutit ja 8 sekundit. 

Hooaja peamiseks eesmärgiks on Raidul edukas esinemine 2,5 nädala pärast algaval kümnekordsel ultratriatlonil, kus läbitakse järjest 38km ujumist, 1800km rattasõitu ja 422km pikkune jooksudistants. Kümnekordse ultratriatloni start antakse 16. augustil.

Viimased uudised

Janek Oblikas
janek@marathon100.com
+372 51 088 30