Uudised 17.04.2017
Autor
Sten-Eric Uibo

Rakett 69 lisaülesanded seiklussarjas Ace Xdream

Uudise pilt

Teadusvõistlus Rakett69 teeb sellest hooajast koostööd seiklussarjaga Ace Xdream. Rakett69 meeskonna panuseks on lisada põnevust Xdreami lisaülesannetesse, mis on seiklussarja lahutamatu osa. See on märgilise tähendusega sündmus, kus kohtuvad teadus ja seiklussport.

"Otsustasime Rakett69 meeskonnaga Xdreami lisaülesaannetesse panustada, sest see on põnev väljakutse meie meeskonnale," kommenteeris uudist Rakett69 eestvedaja Aigar Vaigu. "Võib isegi öelda, et Xdreamile lisaülesannete tegemine on osa meie meeskonna treeningust järgmiseks Rakett69 hooajaks. Püüame luua ülesandeid, mis on lihtsad, kuid mille lahendamine võistluse tingimustes on paras katsumus," lisas Vaigu.

"Lisaülesanded on üks osa Xdreami seikluste rajast, kuid nende väljamõtlemine on meile korraldajatena aasta-aastalt järjest keerulisem väljakutse, seega Rakett69 liitumine on justkui rusikas silmaauku," ütleb Xdreami peakorraldaja Sten-Eric Uibo. "Meie seiklused on seotud orienteerumisega, mis tähendab, et lisaks füüsilisele pingutusele pakume koormust ka ajule, seega me ei muretse, et osalejad Rakett69 poolt mõeldud lisaülesannetega jänni jäävad," sõnab Uibo.

Rakett69 on Eesti populaarseim teadusvõistlus, kus noored panevad pead kokku ja lahendavad neile etteantud ülesandeid. Saate võitjat ootab rahaline preemia ja priipääs ülikooli. Saade on eetris ETV-s igal reedel kell 20:30.

Ace Xdream on Eesti suurim seiklussari, mille käigus kolmeliikmelised võistkonnad otsivad maastikult kontrollpunkte, läbides rada jalgsi, ratastel ja kanuuga. Lisaks ootavad lahendamist erinevad lisaülesanded.

Hooaeg saab avalöögi 30. aprillil Unikülas, Tartumaal. Vaata lähemalt Marathon100 kalendrist

Viimased uudised

Janek Oblikas
janek@marathon100.com
+372 51 088 30