Uudised 21.04.2017
Autor

Rannametsa Luitejooksu tagasiside 2017

Uudise pilt

Rannametsa Luitejooks on üks esimesi kevadisi suuremaid rahvajookse, mis rahuldab hästi varakevadist jooksunälga.  Rada on küll tavapärasest künklikum, kuid see lisab võistlusele vaid mõnusat emotsiooni.  Eks sa juba tead, mis tulemas on, kiu Luitejooksule ennast kirja paned.

Jooksjate tagaside Luitejooksule oli traditsiooniliselt positiivne – üldhindeks kujunes 9,06.  Korraldust hinnati 8,91 punkti vääriliselt.  Viimase kolme aasta hindeid kõrvutades torkab küll silma see, et jooksjate hinded on enamus küsimustes mõnevõrra halvemaks läinud.  Näiteks võistlust hinnati 2015.a. 9,53 punktiga, mullu 9,22 ning tänavu siis juba 9,06 punkti vääriliseks.  Kas ja kui palju mõjutas jooksjate hinnanguid ilm?

Rada skooris endiselt kõige kõrgemalt – punkte 9,29.

Joogi-teeninduspunktide hinne oli 8,67 (mullu 8,80), stardi-finišiteenindust hinnati 9,15 punkti vääriliseks (mullu 9,07) ning auhindu-medaleid (viimaseid ju Luitejooksul ei ole) 6,97 punktiga (mullu 7,09).

Küsimus – kas võistlus on väärt tema osavõtutasu? sai jooksjatelt hindeks 8,50 (mullu 8,63).

34 vastanust 32 on valmis võisltusel osalema ka järgmine aasta.

 

Jooksjate kommentaarid:

Auhindu-medaleid ei saa hinnata, kuna neid ei olnud. Pesemiskoha leidmine tekitas natuke segadust - järgmine aasta võiks panna mõne suunava märgi koolimaja juurde.

- Wc-d ei käinud korralikult kinni.

Tore maastiku jooks.

Koertekross võiks olla pärast põhijooksu kuna soovisin osaleda ka koertekrossil, aga kuna tahtsin põhijooksu joosta heale kohale ja kolmiksarjas tahaks medalikohale joosta siis pidin koertekrossi ära jätma, kuna sealne pingutus jätaks üpria suure jälje luitejooksu aega..

Kahe silla klubi poolt super töö.

Kehvad auhinnad

Sel võistlusel võiks olla igale finišheerijale medal ning toitlustuses võiks pakkuda ka pilaffi sarnaselt Tattu Parkmetsa Jooksule.

Oleks tore, kui järgmine kord toimuks ka üldine autasustamine. Mitte ainult vanuseklasside esikolmikud, vaid ka üldarvestuses esikolmikud. Lihtsalt selleks, et esimene, teine ja kolmas oleksid koos pjedestalil vaatamata oma vanuseklassile:)

Korraldus üldiselt hea, aga üks väga suur tilk meepotis - nimelt jooksu start oli kell 13, kuib buss Pärnust väljus juba 10.30 ning kohale jõudis poole tunniga, umbes 11 paiku, st. et kaks tundi tuli enne jooksu väljas külmetada (oli ka kohutavalt külm ilm!) ning samuti 2 tundi peale jooksu samuti väljas külmetada! Siis ei olnud imestada, kui järgmisel päeval oli nohu ja kurk haige. Kuna nagunii tuli 2 bussi, siis oleks täiesti piisav, kui 1 buss tuleks hiljem ,näiteks hakkaks kell 12 Pärnust tulema ja tuleks ka kl.14 paiku tagasi. Oli ka soojendusega telk, kuid mingi aeg soojendus asendus puhurist tuleva külma õhuga ja effekt oli vastupidine. Samuti sai osadel WC-des paber juba enne jooksu algust otsa, no osades siiski oli.

Foto: Albert Sillaste

 

Viimased uudised

Janek Oblikas
janek@marathon100.com
+372 51 088 30