Jooksmine 15.04.2017

Rannametsa Luitejooksu võitis ülekaalukalt Leonid Latsepov

Täna Pärnumaal toimunud Rannametsa Luitejooksu võitis ülekaalukalt Leonid Latsepov (avafotol).  Latsepov tuli esimeseks ka nädal tagasi Tallinnas, Harku metsas toimunud Rabajooksul.  Leonid Latsepov lõpetas tulemusega 28.44 ning edestas 8,3km pikkusel distantsil teisena finišeerinud Timmo Jeretit (29.47) enam kui minutiga.

Kolmanda-neljandana lõpetasid täpselt sama ajaga Franko Reinhold ja Mairo Mändla (29.54,2).

Viiendaks tulnud Martin Tarkpea jäi Reinholdist-Mändlast maha omakorda ligi minutiga (30.32,6).

Kuues oli endine tippjalgpallur Raio Piiroja (30.59).

„Rebisin konkurentidelt eest peale kolmandat kilomeetrit, mil rada pööras luitemännikusse. Kõige raskem oli joosta konarlikku ja tehnilist maanteeserva pidi“, rääkis murdmaajooksu meistrivõistlusteks valmistuv Latsepov.

Naistest kaitses edukalt mullust võitu Birgit Pihelgas (fotol, mõlemad fotod Albert Sillaste), kes oli tulemusega 33.13 üldarvestuses 25.  Liliana Torn oli naiste arvestuses teine (36.00) ning Minna Kuslap kolmas (36.34).

„Mulle väga meeldib, et Luitejooksu taolisi krossijooksu võistlusi korraldatakse. Valmistun Eesti meistrivõistlusteks ja siin oli hea võimalus end proovile panna“, kommenteeris võidukas Pihelgas.

Seitsmandat aastat toimunud 5,4 km distantsiga Koerte Luitekrossi võitja oli ajaga 17.56,5 Jan Õiglane  koos samojeedi Lumeingel Harry Potteriga. Teisena finišeerusid Tarvo Siim ja beauceron Frosty Charm Fute Fafnir (19.27,3). Kolmandana lõpetas Ülari Kais, kel kulus Weimari linnukoera Esteliga raja läbimiseks 19.33,5.

Naiste võitjaks tuli ajaga 19.49 eelmise aasta liider Astrid Mai Barsegjan koos jooksupartneri Siberi husky Ellerdona Thalaga. Teise koha saavutasid Merilin Jürisaar ja  Siberi husky Bella resultaadiga 22.27,1 ning kolmandale kohale platseerusid Kadi Merivälja-Salumets Weimari linnukoera Coveriga (22.47,4).

Koertesündmusi korraldas Kahe Silla Klubi koostöös Pärnumaa Agilityklubiga Minu Sõber.

Luitejooks on Pärnu Kahe Silla Klubi kolmikürituse sarja avaetapp. Lisaks kuuluvad arvestusse 3. septembril toimuv Jüri Jaansoni Kahe Silla jooks ning 22. oktoobril Pärnu Rannajooks. Enne seda aga kutsub Klubi kõiki spordisõpru 22. juunil Pärnumaa Võidupüha maratonile suve algust tähistama.

Esialgsete andmete kohaselt võttis Rannametsas toimunud võistluspäevast osa ühtekokku 1168 spordisõpra: 600 luitejooksul, 105 käijat-kepikõndijat ajavõtuga luiteretkel ja 85 ajavõtuta retkel, 67 koertekrossil, 36 koerte luiteretkel ning 275 draakoni lastejooksudel.

Tänase Rannametsa Luitejooksu tulemusi näed Marathon100 andmebaasist siit.

Kui sa olid täna Rannametsas jooksmas, siis anna ka omapoolne hinnang võistluse korralduse kohta.