Jooksmine 27.11.2016

Ranno Erala püstitas 100km jooksus uue Eesti tipptulemuse ja tuli MM-võistlustel hõbemedalile!

Pühapäeval Hispaanias toimunud 100km MM-võistlustel püstitas ainus stardis olnud Eesti jooksja Ranno Erala 100km distantsil uue Eesti tipptulemuse ning tuli oma vanuseklassis hõbemedalile!  Senise Eesti tipptulemuse, mis kuulus 1994. aastast Peeter Kirpule ületas Erala enam kui kolmveerand tunniga.  Tulemus 6.47.40 andis Los Alcazares toimunud võistlusel WMA 100km World Championships vanuseklassis M40 hõbemedali. Kulla võitnud rootslane Fritjof Fagerlund edestas Eralat vaid kahe minutiga.

Eesti jooksja seljataha jäid mitmed tuntud ultrajooksjad nagu Vasaloppeti radadel toimuva Ultravasani 2016.a. võitja Jarle Risa ja 12tunni jooksu maailmarekordiomanik Zach Bitter.

Los Alcazares toimusid üheaegselt kahed tiitlivõistlused: IAU World 100K Championships ja WMA 100km World Championships. IAU MMi kuld läks Jaapanisse Hideaki Yamauchile (ajaga 6:18:22), eestlane lõpetas IAU üldarvestuses 17.-ndana.

100km MM sarnaneb miniolümpiaga, mille osaks on nii osavõtjate paraad, pidulikud kõned, kultuuriprogramm, jms. Eesti väike esindus koosnes ühest sportlasest ja tema abikaasast Eve Taltsist, kelle kanda olid kõik toetavad rollid. Distants koosnes kümnest 10km pikkusest ringist, mis kulgesid piki Los Alcazarese linnatänavaid ja rannapromenaadi.

„Rada oli tasane, kõrguste vahe oli vaid kuus meetrit,“ kommenteeris Ranno Erala tingimusi. „Start anti enne päikesetõusu, kell: 7, kuid 100km pikkune distants tähendas, et joosta tuli ka keskpäeva palavuses ja tihedas äikesevihmas.“

Erala keskmiseks kilomeetri tempoks 100km jooksul kujunes 4:04