Jooksmine 06.08.2017

Rapla Kehtna maanteejooksu võitsid Olavi Allase ja Kaisa Kukk, lühidistantsil kiireim Aleksandr Latin

Lõppenud nädalavahetuse suurim rahvaspordisündmus oli Eestis kahtlemata Otepää Ironman 70,3.  Ajal, mil suur osa siinsetest vastupidavusalade sportlastest väisas triatloniradu, tegi triatleet Rapla-Kehtna maanteejooksul omakorda selja prügiseks jooksjatel.  Nimelt tuli nimetatud jooksuvõistluse 5km distantsil esimeseks Aleksandr Latin, Eesti üks paremaid triatleete.  Tulemusega 16.17 lõpetanud Latin edestas Arvi Alamaad 37 sekundiga (tulemus 16.54).  Kolmandana lõpetas Aleksandr Kuleshov (17.19).

Pikemal, 11,5km distantsil olid esikoha konkurentsis kaks meest – Olavi Allase ja Argo Jõesoo.  Võidu võttis Allase, kes edestas lõpuks Jõesood 11 sekundiga.  Ajad vastavalt 38.13 ja 38.24.

Kolmandana lõpetas Sander Vaher (39.43).

Naistest eraldas esimest-teist kohta napimast napimalt vaid üks sekund.  Tulemusega 44.32 võttis võidu Kaisa Kukk, sekund hiljem jõudis finišisse Kaia Lepik (44.33).  Naistest oli kolmas Kristiina Verevmägi (45.25).

„Tänasel Rapla - Kehtna maanteejooksul said jooksjad nii kõrvetavat päikest, kohati tugevat vastutuult ja viimased lõpetajad ka paduvihma,“ kommenteeris Kaisa eilset võistlust FB-s. „Endal õnnestus joosta distantsi algus grupis ja kogu distants kõrvuti Kaia Lepikuga. Tuule eest kaitsesid vahepeal tublid Sparta poisid, kuigi lõpu osa punnitasime Kaiaga kõrvuti. Oli tore ja meeleolukas jooks, korraldus hea ja kuigi autasustamine tuli teha paduvihma tõttu telgis, siis ikka soovitan jooksuvõistlust kõigile!"

Rapla-Kehtna maanteejooksu 5km tulemusi näed Marathon100 andmebaasist siit ja 11,5km tulemusi siit.