Jooksmine 06.06.2015

Rapla Selveri jooksul jäi üllatus sündimata

Ka tänasel Rapla Selveri Suurjooksul jäi üllatus sündimata ning võistlus läks teiste tänavuste rahvajooksudega sama stsenaariumi järgi. 10km distantsil sai võidu taas kord Ibrahim Mukunga Wachira, kelle tulemus ainsana alla 30 minuti oli. 29.41,0 on keenialase mullusest võidutulemusest poolteist sekundit kiirem.

Teiseks tulnud Roman Fosti jäi Wachirast maha pool minutit ja lõpetas tulemusega 30.14,2. Ka Romanile oli sel korral oma minut broneeritud – kolmandaks tulnud Sergei Tšerepannikov sai protokolli kirja aja 31.05. Tänase võistluse esimesed neli olit täpselt samad nagu Linnajooksude sarja avaetapil, Tartu Kevadjooksulgi – neljas oli täna Priit Lehismets (31.13,3).

Kevadjooksul viiendana lõpetanud Kaupo Sasminit täna stardis polnud – nädalatagune Stockholmi maratonil joostud isiklik rekord veel jalgades – mistõttu Linnajooksude avaetapi järgmised mehed nihkusid Raplas koha võrra kõrgemale, küll kohad vahetades. Tartus Sasmini järel kuuendana lõpetanud Sander Jürs oli sel korral ka kuues (32.15), ent Tartu Kevadjooksul Sandri järel seitsmendana lõpetanud Jaanus Kallaste oli sel korral viies (31.57).

Naistest võitis täna Raplas Kaisa Kukk (37.01), talle järgnesid enam kui minut nõrgema ajaga Grete Tõnne (38.09) ning Gretele vaid sekundiga kaotanud Moonika Pilli (38.10).

Rapla Selveri jooksu 10km tulemusi näed Marathon100 andmebaasist siit.

5km distantsil võttis üldvõidu Jan Õiglane (15.14), kes edestas Leonid Latsepovit samuti vaid sekundiga (15.15). Kolmas oli Risto Ütsmüts (15.18).

Naistest moodustasid 5km esikolmiku Katrin Kütt (17.21), Elery Zadonski (17.21) ja Brita Peerna (18.28).

Rapla Selveri jooksu 5km tulemusi näed Marathon100 andmebaasist siit.

Kokku lõpetas täna Raplas 10km distantsi 652 jooksjat (mullu 602) ning 5km distantsi 287 jooksjat (mullu 266).

Kui sa osalesid tänasel jooksul, siis anna ka omapoolne hinnang võistlusele.