Uudised 14.02.2018
Autor
Andres Kalvik

Rattafänn tegi iidoli auks hiiglasliku labürindi

Uudise pilt

Austraalias pole lihtne Euroopas toimuvatele võidusõitudele kaasa elada, sest enamik neist toimub keset ööd. Üks kängurumaa farmer Rowan Clark on aga nii suur Richie Porte fänn, et lasi oma põllule teha hiiglasliku labürindi.

Clark on Rupertswoodi farmi omanik ja see asub Tasmaania osariigis Hagley linna lähedal. Ka BMC rattur Porte on pärit Tasmaania osariigist. Clark ütles, et kavandas labürinti mutu aastat. "Oleme suured Porte fännid ja meile meeldib teda võistlemas näha. Eriti juulis, kui käimas on Tour de France," selgitas Clark. "Richie on suurepärane eeskuju, näidates vaimsust, julgust ja väärikust isegi tohutu surve all. Lisaks tundub Richie olevat väga lahe inimene."

Labürindi kujundas maastiku projekteerimisega tegelev ettevõte Mazescape ja seal on kujutatud Portet juhtimas gruppi Touri vältel Alpides. Clarkil kulus kaheksa tundi, et niidukiga läbürint rajada. Huvilised saavad rattaga läbürindile tiiru peale teha või läbiründi sees seigelda.

Avalikusele avatakse labürint 24. veebruaril. Porte avab hooaja täna Portugalis algaval Volta ao Algarvel, tema põhieesmärk on hea tulemus Touril.

Viimased uudised

Janek Oblikas
janek@marathon100.com
+372 51 088 30