Uudised 06.03.2018
Autor
Andres Kalvik

"Rattasport vajab naistele pühendatud Touri koos suure meedia tähelepanuga!"

Uudise pilt

Naiste rattasport on jäänud meeste varju ja osapooled on teinud ebavõrdsuse vähendamiseks jõupingutusi, kuid suurt tulemust pole need andnud. Praegu on õrnema soo esindajate tähtsaimaks võistluseks Itaalias peetav Giro Rosa, kuid Tour de France'i korraldajad on näidanud üles valmisolekut teha ka naistele ülemaailmselt tähelepanu pälviv velotuur. Ka Rahvusvahelise Jalgratta Liidu president David Lappartient on käinud välja lubaduse käivitada tema nelja aasta pikkuse ametiaja jooksul naiste Tour de France.

Touri korraldav ettevõte ASO on alates 2014. aastast korraldanud juulis naistele mõeldud ühepäevasõitu La Course. ASO tegevjuht Yann Le Moenner avaldas, et naiste rattasport on niivõrd suure arengu teinud, et neile Touri korraldamine on vältimatu. "Naiste rattasport on tõusnud sellisele tasemele, et nad väärivad eraldi Touri koos suure meedia tähelepanuga!" lausus Le Moenner. "Logistiliselt pole võimalik naiste Touri teha paralleelselt meeste võistlusega. Ärge isegi mõelge sellele! Asi pole selles, et me pole sellest huvitatud, vaid see lihtsalt ei töötaks. Sõltuvalt rajast on võimalik teha meeste Touri ajal naistele üks-kaks etappi. Kui korraldada naiste võidusõit samal rajal näiteks järgmisel päeval, siis on jälle probleem, sest üks ajakirjanik ei saa mõlemat võistlust korraga kajastada. Seega tuleb meil naistele parim lahendus välja töötada ja mida varem seda parem."

Le Moenner nõustub Lappartientiga, et naiste rattasport vajab eelkõige kvaliteeti, mitte kvantiteeti. "Naiste võistluskalendris on väga palju võistlusi, kuid need ei pälvi meedia tähelepanu. Võtmeküsimus on, kuidas pälvida meedia tähelepanu? Välja tuleb töötada ärimudel - kuidas teha ühe, kahe või kolme nädala pikkune tuur fännide jaoks atraktiivseks? Ma ei tea, millised kuupäevad kõige paremini sobiksid, kuid peame üheskoos lahenduseni jõudma," rääkis Le Moenner.

Viimased uudised

Janek Oblikas
janek@marathon100.com
+372 51 088 30