Uudised 06.06.2017
Autor

RIMI Juunijooks 2017 tagasiside

Uudise pilt

RIMI Juunijooks on üks tänavustest uutest jooksuvõistlustest.  Vaatamata sellele, et igal aastal jooksukalendrit koostades on tunne, et rohkem uusi võistlusi siinsesse kalendrisse ei mahu, siis – tuleb välja, et mahub küll. Kui RIMI Juunijooksu 5km distantsil startis 592 jooksjat, siis on see ju igati korralik number ühe uue jooksuvõistluse kohta.  Võib olla on selle numbri taga ka distantsi pikkus, mis on sobilik kõikidele jooksjatele.  1-2 aastat tagasi oli kõikidel soov maratone-poolmaratone korraldada, kuid nii pikad distantsid pole ju kõigile kontimööda, vahel tahaks midagi lühemat ka!

Kuigi RIMI Juunijooks oli uus jooksuvõistlus, siis selle võistluse taga seisid vanad tegijad ehk Spordiürituste Korraldamise Klubi, kes seavad jooksjad ritta nii Tallinna maratonil, Narva Energiajooksul, kui Maijooksul.  Seetõttu olid RIMI Juunijooksulgi jooksjate tagasisidet lugedes kõik asjad ilusti paigas.  Üldhinnang võistlusele oli 9,16, korralduse hindeks kogunes 9,13 ning rada ja selle märgistust hinnati 9,21 punkti vääriliseks.

Rada oli jooksjate hinnangul kiire, kuid mitmed järsud pöörded võtsid paratamatult kiirust maha.

Stardi-finišiteenindust hinnati 9,16 punktiga.  Vaatamata sellele, et stardi-finišiteenindus kõrged hinded sai, ootavad osad jooksjad siiski sellise arvu osavõtjate juures stardigruppe.

Üheksast silmast vähem said vaid auhinnad-medalid (8,71) ning küsimus – kas võistlus on väärt oma osavõtutasu – 8,74.  Kokku andis oma hinnangu 38 jooksjat, kellest 36 on valmis sel võistlusel osalema ka edaspidi.

 

Jooksjate kommentaarid:

Kepikõndijad võiks kõige lõpust startida.

Loodetavasti tulevad järgmisel aastal stardigrupid selle aasta tulemuste põhjal. Rada oli kiire ja medal ka ilus.

Üldiselt tore võistlus, lahe trass, aga taas - STARDIGRUPID! Inimesed hindavad oma võimeid üle või ei saa üldse aru kuhu end sätivad. Kepikõndijad ka veel supis sees. Seekord olid nt ca neljandas-viiendas reas kolm vanaprouat, keppidega - neile jäi stardihetkest ilmselt väga halb mälestus.

Vanuseklasside paremaid ei tunnustatud! Muidu igati viis.

Too many 90 degree turns on such short distance.

1. Medalite jagamine täiskasvanutele on minu meelest mõttetu 2. Tervates ja 90 kraadi kurvides peaks sisekurvis olema lint, et esiotsa jookstele võrdsed tingimused oleks. 3. Muusika pärast võistlust ja enne autasustamist oli nii vali, et pidin riidevahetuseks ja lõdevestusjooksuks kaugemale sõitma. Helipuldis pidi küll täielik kurt (võibolla isegi tumm või vaimsete puuetega) olema!

Palun lisada järgmine aasta stardigrupid kuna sellisele distantsile tullakse väga erinevate eesmärkidega osalema.

Hea kiire rada. Kõik toimis nagu kellavärk. Veatu. Soovitan tarbida olenemata temperatuurist.

Koridorisüsteem kehva, ei saanud startida normaalselt.

Tundsin puudust joogikohast, sest nii palav ilm oli. Nüüd tean, et järgmine kord võtan enda veepudeli kaasa.

Uus ja huvitav jooks ning rada. Hea aja jooksmiseks liiga palju järske pöördeid. Vanuseklasside 3 paremat võiksid ka olla pjedestai väärilised.

Kahe tuhande osavõtja kohta ainult 2 x 4 WC-d? Kas natuke vähe ei ole? Kui ikkagi on oodata suurt massi osavõtjaid, siis tuleks ka WC-sid vastavalt sellele rohkem planeerida, mitte jälle nende pealt kokku hoida!! Starti pääsemiseks kasutati juba Maijooksust tuttavat "nippi" - et ettepoole pääseda, tuleb hakata tagant lõpust peale ja trügida mööda hiiglaslikku stardikoridori läbi kepikõndijate. Esimesse stardigruppi peaks ikka saama ka eestpoolt või siis peaks olema võimalik pääseda vahepealt nagu on lahendatud paljudel normaalsetel jooksuvõistlustel.

 

Viimased uudised

Janek Oblikas
janek@marathon100.com
+372 51 088 30