Jooksmine 01.07.2017

Rõuge viie järve jooksu võitsid suusatajad Raido Ränkel ja Heidi Raju

Võrumaa Pikamaajooksusarja järjekordse etapi, täna toimunud Rõuge viie järve jooksu võitis Raido Ränkel.  Sellesuvine sitt suusailm ei võimalda küll suusatada, kuid ükski jooksja siiski täna Rõuge ümbruses toimunud võistlusel Ränkelile vastu ei saanud.  27-aastasele suusatajale Võrumaa jooksuvõistlused sobivad, mullu tulid võidud nii Vastseliinast, Lasvalt, kui Urvastelt. Tänavu on Ränkel varasemalt Võrumaa Pikamaajooksusarjas startinud vaid jaanipäeval Missos, kus tuli 2. koht.

Täna tuli aga Rõuges 8,7km pikkusel võistlusel esikoht tulemusega 34.02. Teisena lõpetanud Sander Jürs jäi maha poole minutiga (34.31).

Tänavu mitmetel Võru- ja Valgamaa jooksuvõistlustel esikolmikusse tulnud ning Hummuli Pargijooksu võitnud Mart Andresson pääses ka Rõuges pjedestaalile, tulemuseks 35.50.

Naistestki pälvis võidu suusataja, Heidi Raju lõpetas tulemusega 43.11 ning edestas teiseks tulnud Johanna Udrast enam kui kahe minutiga.  Udrase ajaks 45.21,9.  Kolmas oli Consuelo Laanemäe-Räim (45.40).

Kokku oli 8,7km põhidistantsil Rõuges rajal 228 jooksjat, lisaks lõpetas 3,8km pikkuse lühidistantsi 121 võistlejat.

Rõuge viie järve jooksu 8,7km tulemusi näed Marathon100 andmebaasist siit.