Uudised 13.02.2018
Autor

Saame tuttavaks Tallinna maratoniks valmistuvate jooksjatega - kes on Eveliis Saar?

Uudise pilt

1. Mis tööd sa teed/mida koolis õpid?

Viimased 4 aastat olen end jaganud kahe töökoha vahel – pooltel päevadel võib mind leida Tallinna Tehnikaülikooli inseneriteaduskonnast, kus toimetan projektispetsialistina, ülejäänud ajal tegutsen aga tehnoloogia arenduskeskuses IMECC, kus tegeleme uudsete lahenduste väljatöötamise ja juurutamisega eeskätt töötleva tööstuse ettevõtetele.

2. Millega sa veel peale jooksmise tegeled?

Olen kirglik loomaarmastaja. Vaimustun kõikvõimalikest loomakestest, aga ennast olen sidunud MTÜ Kassiabiga, kus tegutsen kolmandat aastat vabatahtlikuna. Meie hoiukodus on palju-palju üliarmsaid nurrikuid koduootel, seega kirjutage mulle julgelt, kui soovite mõnele kodutule kassile kodusoojust pakkuda!

3. Mis raamatut sa viimati lugesid?

„Salapäevik. Hendrik Groen, 83 ¼ aastat vana“

„Kuniks elu. Uus salapäevik. Hendrik Groen, 85 aastatvana“

Hollandi vanadekodus elava vanapapi Hendrik Groeni päeviku-stiilis memuaarid. Liigutav, ilus, kurb, kohati hüsteeriliselt naljakas... Väga nauditav lugemine!

4. Millisel kontserdil/näitusel/etendusel viimati käisid?

Detsembrikuus käisime 13-aastase pojaga Draamateatris, vaatamas etendust „Viimasel minutil“.  Hiljaaegu käisin ka Eesti Muusikaauhinnad 2018 galakontserdil.

5. Millist muusikat kuulad?

Muusikat kuulan palju ja seinast seina. Rockmuusikust isa kõrval kasvades õppisin hindama raskemat muusikat, samas on näiteks mu jooksmise playlistides väga palju primitiivset materjali, mille kuulamist ma eriti üles tunnistada ei tahaks...:)

Üks lemmikutest, kes on alati olnud ja jääb, on Sting.

6. Viimase aja filmielamus?

„Koera elu mõte“ – käisin filmi 4 korda kinos vaatamas.

Eveliis valmistub Tallinna maratoniks spordiklubis Sparta, tema treeneriks on Toomas Tarm.  Eveliisi eesmärgiks on läbida septembris oma esimene maraton.

Foto: Imre Avaste, Sportfoto

Viimased uudised

Janek Oblikas
janek@marathon100.com
+372 51 088 30