Uudised 14.02.2018
Autor

Saame tuttavaks Tallinna maratoniks valmistuvate jooksjatega - kes on Kaja Õispuu?

Uudise pilt

1. Mis tööd sa teed/mida koolis õpid?

Minu töö kuulub iluvaldkonda.  Töötan Kuressaares, Ilustuudio Mimoos administraatorina.  Iga päev on uus, huvitav  ja ilu täis. Kuna tööl on väga palju suhtlust ja sagimist ning suur osa päevast kulub istumisele, siis õhtused jooksud on alati ühed oodatud hetked.  Saan olla vaikuses ning rahus oma mõtetega.

2. Millega sa veel peale jooksmise tegeled?

Oma päevadesse suudan planeerida päris palju erinevaid  tegevusi.  Mulle meeldib tegeleda  käsitööga,  lilled ja hoovi kujundus on kevad-sügis perioodil üks meelistegevusi.

Seoses  gluteenitalumatusega, mis avastati paar aastat tagasi, olen pidanud oma menüüs tegema suured korrektuurid. Seega võib mind tihti leida köögist uusi ja põnevaid retsepte katsetamas.  

Üheks minu suurimaks kireks on disainida ümber oma vanaema riideid - materjalid, mis ei pleegi ega kulu ja on  vastupidavad igas olukorras. Isikupära ja erilisus on siin võtmesõnad.

3. Mis raamatut sa viimati lugesid?

Kuna olen juba 19 aastat olnud kristlane, siis minu igapäevaseks lugemiseks on Piibel. Suur osa  loetavast kirjandusest on küll vaimulik kirjandus, samas ajakirjad kodu- ja aia kujundusest sirvin alati põhjalikult läbi. 

4. Millisel kontserdil/näitusel/etendusel viimati käisid?
5. Millist muusikat kuulad?

Muusika ja mina käivad kokku, seetõttu käin kord nädalas kooris laulmas. Tihti jooksurajal olles ma mitte ei kuula muusikat, vaid laulan ise. Kindlasti kuulub lemmik muusikute nimistusse Timo Lige ja Juhan Ungru. Minu viimane kontserdi elamus oli jaanuaris - eksklusiivne plaadiesitluskontsert  Sadamasild `` Grifoon ja śansoon``. Tore on nautida head muusikat heas seltskonnas, seetõttu käime tihti abikaasaga erinevaid teatri- ja kontserdi elamusi nautimas.

6. Viimase aja filmielamus?

Minu filmi eelistused on eesti klassika. Samas, nagu ilmselt igale naisele, naelutavad ilusad romantilised filmid ka mind  televiisori ette.

Kaja on jooksnud maraton tulemusega 3.51.18, seega ei saa septembrikuisel Tallinna maratonil leppida millegi vähemaga kui hea emotsiooniga joostud 3.30.00. Kaja aitab ettevalmistumisel Taivo Püi Jooksupartnerist.

Viimased uudised

Janek Oblikas
janek@marathon100.com
+372 51 088 30