Uudised 25.10.2017
Autor

Saaremaa Kolme Päeva jooksu tagasiside 2017

Uudise pilt

Saaremaa Kolme Päeva jooks on see üks ja ainus mitmepäevajooks Eestis, kuhu tullakse oma hooaega lõpetama, sõprade ja teiste jooksjatega suhtlema ning ka võistlema.  Originaal.  Olnud tänaseks juba 44 aastat.

See, et võistluse võitjad selguvad kolmanda, mitte esimese päeva õhtuks, lisab sellele oma nüansi.  Kolmel järjestikusel päeval endast maksimumi andmine on raske ning määravaks muutub taastumine ja strateegia.  Mistõttu paljud Saaremaa Kolme Päeva jooksul osalejad polegi rajal eesmärgiga anda endast maksimum, vaid lihtsalt hooajale joon alla tõmmata.  Kuid lõppkokkuvõttes – pole oluline, mis eesmärkidega sa rajal oled, peaasi, et võistlus on hästi korraldatud ning kõik sujub.

Saaremaa Kolme Päeva jooksul kõik sujub.  Isegi väga hästi – seda võib välja lugeda osavõtjate tagasisidest, mis tänavu oli superhea.  Jooksjate üldhinnang võistlusele oli 9,84 – sellest kõrgemat skoori saada on väga keeruline.  Kas Saaremaa Kolme Päeva jooks tuleb 2017.a. Eesti parimaks jooksuvõistluseks omas kategoorias?  See selgub lähinädalatel – Eesti tänavused parimad jooksuvõistlused avalikustatakse ametlikult veebruari alguses toimuval konverentsil Eesti Jooksmine 2018.

Kuidas hinnati võistluse korralduse erinevaid osasid? Rada ja selle märgistus said 9,73 punkti, stardi-finišiteenindus 9,61, auhinnad-medalid 9,57 ning hinna-kvaliteedi suhe 9,84 silma.  Kõige madalama hinde selles reas said joogi-teeninduspunktid – 9,34, kuid ka sel hindel pole tegelikult midagi viga.

Foto: korraldajad.

 

Jooksjate kommentaarid

Parim jooksuüritus Eestis! Väga sõbralik atmosfäär ja absoluutseks boonuseks ka erikokkulepe ilmahaldjaga ;)

Pikemal (16km) distantsil võiks olla ikka vähemalt 3 joogipunkti, aga muidu kõik SUPER!!!

joogipunkte võiks olla rohkem

Väga äge üritus, tõeliselt tore ja lahe seltskond. Üritus, mis saab traditsiooniks.

Igati mõnus ja lahke korraldus, see võistlus kohe kutsub järgmisel aastal uuesti osavõtma! Rajad olid küll samad mis eelmine aasta, kuid oli taaskord lahe neid mööta :) Metalitel oleks nagu juba jutt välja kujunenud, lahe! Üks asi on kahtlane, kuidas nad ka see aasta sellise super ilma suutsid kolmeks päevaks välja võluda...

Tore oleks üks lisa joogipunkt 16 km distantsile

Esimest korda osaledes väga positiivsed emotsioonid, millele aitas kindlasti kaasa ka super jooksuilm!

Pikemal distantsil oleks võinud olla spordijook, või vähemalt valikuvõimalus.

Suur suur aitäh korraldajatele! Kõik oli tõesti väga supper ja nagu ilmataat näitas, siis ka tema väga toetab selle ürituse toimumist.

(ainult loosiauhinnad oleksid võinud veel alles olla)

Kõik sujus, võistlus nagu üks korralik võistlus olema peab ja seda teha kolm päeva jutti on ikka korralik tase!

Publikut oli teede ääres vähe, kuigi ilm ja korraldus oli suurepärane. Vahva pärl istus lossimüüri ääres ja mängis lõõtsa. Nii oskavad üllatada ainult Saarlased, kõigile osavõtjatele jagub tähelepanu! Järgmisel aastal tulen osalema uuesti ja kutsun sugulased raja äärde hõiskama!

Laupäeval ja Pühapäeval võiks olla üks joogipunkt rohkem ja Reedel ka!

Lihtsalt mõnus jooks ehk vötame mönuga! Aitäh!

Mega lahe nädalavahetus, tõeliselt vinge üritus. Aitäh!

Kõigi kolme päeva jooks oli võrratu, trass mõnusalt varieeruv, mis ei väsitanud jalgu ära. Super korraldus ja võrratud kaasaelajad. Ei saa mainimata jätta ka ilmataati, kes sel aastal oli eriti helde. Minu esimene kolme päeva jooks pakkus palju elamusi. Kniks ja kraaps tegusale korraldustiimile! Järgmisel aastal kindlalt uuesti!

Stardieelne ja finišijärgne teenindus - Peetri Jooks on lihtsalt finišijärgse teeninduse lati kõrgeks ajanud, tegelikult on ok teenindus, ei eeldagi, et 3-päeva jooks peaks selles kategoorias konkureerima 1-päeva jooksuga. Kahel esimesel päeval jäi lastejooksu finiši ja põhijooksu stardi ajavahe mõni minut liiga lühikeseks, viimase päeva viitstardist saadud lisa 7 minutit oli täpselt paras:). Õnneks peaks lapsed järgmisel aastal kiiremad olema ja väike reserv võiks sealt tekkima. Hinne 9 - et te ei jääks loorberitele puhkama. Hinne 10 - minu arust võrreldes eelmiste aastatega oli paremini tehtud. Tänud raske aga mõnusa nädalavahetuse eest!

10km uus rada on väga äge ja kiire, samuti kolmandapäeva rada, mille teeb eriliseks Kuressaare linnuse hoovi läbimine. Väga vinged olid 2 akordionisti! Väga hea auraga jooks!

Viimased uudised

Janek Oblikas
janek@marathon100.com
+372 51 088 30