Jooksmine 21.10.2017

Saaremaa Kolme Päeva jooksu võitjas viimasel päeval kahtlust ei tekkinud

Saaremaa Kolme Päeva jooks lõppes täna 16km pikkuse kolmanda etapiga, kus liidrid läksid rajale Gunderseni meetodil senise paremusjärjestuse põhjal. Võitjas täna kahtlust ei tekkinud – eile võistluse liidripositsiooni sisse võtnud Kaur Kivistik oli kiireim ka viimasel päeval ja võttis võistluse üldvõidu.

Kivistik läbis 16km pikkuse võistlusmaa ajaga 52.50,9 ning edestas üldarvestuses teise koha saanud Ilja Nikolajevit täna 50 sekundiga.  Kivistiku koondajaks 2.16.48,9, Nikolajevil 2.18.28,4.

Kui veel eile hoidsid kolmandast-neljandast kohast kinni Marek Nõmm ja Marti Medar, keda eraldas vaid sekundikümnendik, siis mitmepäevajooksul saab määravaks taastumine ning õige jõu jagamine – üldarvestuses tõusis viimase päevaga kuuendalt kohalt kolmandaks hoopis Raido Mitt (2.22.07,5), kes oli täna Marek Nõmmest minuti jagu kiirem.

Marek Nõmm kaotas lõpuks Mittile vaid nelja sekundiga (2.22.11,4).  Üldarvestuses tuli viiendaks Marti Medar (2.22.48,5) ning kuuendaks Mark Abner (2.23.58,4).

Naistest näitas oma veenvat üleolekut Kaia Lepik, kelle võit oli sisuliselt kindel juba teise päeva õhtuks.  Tulemusega 2.42.41,2 lõpetanud Lepik edestas Anastasia Zahharovat enam kui viie minutiga.  Zahharova tulemuseks 2.48.06.

Naistest tuli kokkuvõttes kolmandale kohale Liis-Grete Arro tulemusega 2.49.25,1.

Esikuuikusse mahtusid veel Pille Hinn (2.50.20), Brit Rammul (2.52.43,8) ja Klarika Kuusk (2.53.47,9).

Tiimidest tuli Saaremaa Kolme Päeva jooksu võitjaks Treeningpartner I koosseisus Marti Medar, Mark Abner ja Indrek Ilumäe (7.16.05).  Teiseks tuli Jooksupartneri liikmetest JP Kõige Fahwamad (Ilja Nikolajev, Margus Pirksaar, Ülari Kais, 7.21.52) ning kolmandaks Treeningpartneri II tiim (Aleksander Kuleshov, Lauri Luik, Jürgen Külm, 7.33.56).

Sega-tiimidest võitis Sparta Mix 1 (Sander Jürs, Tõnu Lillelaid, Liis-Grete Arro), naistiimidest Sparta Naised 1 (Pille Hinn, Brit Rammul, Katrina Stepanova) ja veteranidest Treeningpartner (Kalev Õisnurm, Tarmo Reitsnik, Raido Raspel).

Paaridest läks napi, 1,8 sekundilise edumaaga võit tiimile Jürs/Jürs (Sander ja Silja Jürs) tiimi Vahter/Soots (Kait Vahter, Viivi-Anne Soots) ees. Kolmandaks tulid Eve Talts/Ranno Erala.

Kokku lõpetas Saaremaa Kolme Päeva jooksu 571 ning noortejooksu 148 jooksjat.

Tänase päeva tulemusi näed Marathon100 andmebaasist siit ning Saaremaa Kolme Päeva jooksu koondtulemusi siit.

Kui olid ise ka stardis, anna ka omapoolne hinnang võistlusele ja selle korraldusele.