Jooksmine 08.09.2017

SEB Tallinna Maratoni 10 km kolmikvõit läks Keeniasse, naistest võitis Liina Tšernov

Täna, 9. septembril Tallinna kesklinnas toimunud SEB Tallinna Maratoni 10 kilomeetri distantsi võitis keenialane Benard Korir (avafotol) ajaga 29:46.

Võitjaga samal ajal oli lõpusirgel ka tema kaasmaalane Ibrahim Mukunga Wachira (fotol), kes jäi temast maha kolme sekundiga, tulemuseks 29.49.  Nemad olid ka ainukesed jooksjad, kes täna suutsid 30 minutist kiiremad olla.

Ka kolmas koht läks Keeniasse ja selle võttis Henry Kipsang tulemusega 30:43.

Neljandana, tulemusega 32.25 lõpetas uhkes üksinduses näiliselt pingutamata Karel Hussar.

Viies oli täna Leonid Latsepov (32.54).

Kuuendaks tuli Roman Hvalõnski tulemusega 33.28.

Seitsmendaks tuli Mart Andresson (33.45).

Kaheksas oli täna Martin Vilismäe (34.52)

18. korda toimunud Sügisjooksu naistearvestuses võttis esikoha Liina Tšernov ajaga 35:49, kel jätkus lõpusirgel energiat publikut kaasa elama panna. “Tahtsin naistearvestuses võita ja nii see õnneks välja tuli. Kui mu jalg oleks korras olnud, siis oleksin tahtnud joosta ka väga tugevat aega. Rada oli uus ja veidi keerulisem minu jaoks, aga ilm ei seganud,” võttis Tšernov oma jooksu kokku.

Ajaga 36:30 tuli naistest teiseks Liina Luik.

Kolmanda koha võttis Kaia Lepik ajaga 36.58.

Naiste arvestuses tuli neljandaks Kelly Nevolihhin, kes edestas lõpuheitluses napilt Soome jooksjat Johanna Lindholmi (ajad vastavalt 37.20 ja 37.21.

Ka kuues koht läks Soome, selle pälvis Jannica Granbacka  (37.25).

Tugeva jooksu tegi ka 400 m tõkkejooksja Rasmus Mägi, kes finišeerus ajaga 37:22. Finišis kommenteeris enda jaoks ebatraditsioonilisel distantsil jooksnud Mägi: “Elementaarne vastupidavus on mul alates noorest poisist olemas ja üritasin oma võimetele vastava aja joosta. Tahtsin ennast välja elada ja end veidi piinata, arvestades, milliseks hooaja lõpp kujunes.”

Täna päeval toimusid Vabaduse väljakul SEB Tallinna Maratoni raames ka Mesikäpa Lastejooksud, millest võttis osa ligi 2000 noort jooksusõpra. Nende hulgas oli kõige rohkem jooksmas 8-10-aastaseid lapsi.

Kõiki Tallinna Sügisjooksu 10km distantsi tulemusi näed Marathon100 andmebaasist siit..
Kui olid ise 10km distantsi jooksmas, anna ka omapoolne hinnang võistluse korralduse kohta.