Jooksmine 09.09.2017

SEB Tallinna maratoni 21km distantsil pidasid põneva duelli kiireim Eesti jooksja Tiidrek Nurme ja Ibrahim Mukunga, naistest ülivõimas Jekaterina Patjuk

Täna keskpäeval startinud SEB Tallinna Maratoni poolmaratoni distantsi võitis keenialane Benard Korir ajaga 1:04.44 (all fotol, foto autor Elen Valli).

Teise koha saavutas Valerijs Zolnerovics (all fotol) ajaga 1:05.38.

Kolmandana finišeerus keenialane Henry Kipsang ajaga 1:05.50 (all fotol).

Pingelise duelli pidasid lõpusirgel Tiidrek Nurme ja tema treeningpartner Ibrahim Mukunga Wachira, Tiidrek edestas keenialast lõpuks vaid mõnekümne sentimeetriga.  Mõlema ajaks 1:05.53. “Minu jaoks oli raske jooks, sest pikk hooaeg on seljataga ja olen väsinud. Aga mul on hea meel, et isegi kui raske oli, siis võitlesin lõpuni ja Mukungale tegin ära,” võttis Nurme finišis tänase jooksu kokku.

Kuues oli Läti jooksja Janis Viskers.

Roman Fosti lõpetas seitsmendana tulemusega 1.07.54

Naiste arvestuses võitis Jekaterina Patjuk Tartu Ülikooli spordiklubist ajaga 1:15.17 . Patjuk jäi jooksuga rahule ja kiitis uut põnevat jooksurada: “Uus rada on huvitav. Hea oli joosta – minu jaoks oli see ettevalmistusjooks. Lähen Valenciasse maratoni jooksma ja tänane jooks näitas, et liigun õiges suunas.”

Patjuki ülekaal oli mäekõrgune - ta edestas järgmisi naisi enam kui kõmne minutiga.

Teise naisena finišeerus Minna Kuslap Jooksupartneri spordiklubist ajaga 1:25.55 ning kolmandana jõudis finišisse Liis-Grete Arro ajaga 1:26.38 (all fotol).

Poolmaratoni jooksis ka Jane Salumäe, kelle nimele kuulub 1994. aastast Eesti naiste poolmaratoni rekord (1:10.10). “Olen rahul, et finišisse jõudsin – mul on Achilleusega probleeme, kuid oma maratonikooli pärast tahtsin olla eeskujuks kõigile, kes tahavad iseennast ületada,” rõõmustas Salumäe finišis. Salumäe ajaks täna 1.32.10 (naistest üheksaks koht)

Poolmaratoni raja läbis ka president Kersti Kaljulaid, kes lõpetas ajaga 1:52.01.

Poolmaratoni tulemusi näed Marathon100 andmebaasist siit.

Kui olid isegi rajal, anna ka omapoolne hinnang võistluse kohta.