Jooksmine 22.10.2017

Skandaal Veneetsia maratonil – liidrid suunati valele rajale, võidu võttis kohalik jooksja

Pühapäeval toimunud Veneetsia maraton lõppes suure skandaaliga – 25 kilomeetril suunati seitsmest jooksjast koosnev liidrite grupp valele rajale, mis sisuliselt rikkus nende võiduvõimaluse.  Võistlust juhtinud etiooplase Abdulahl Dawudi ees sõitnud mootorratas pööras maratoni käigus ekslikult valele teele, tema viga märganud korraldajad said vea parandatud alles minuti võrra hiljem, mil liidergrupp suunati järsu tagasipöörde abil õige jooksutrassi poole.  Seitsmik kaotas juhtratturi segaduse tõttu kaks minutit, mis avas võiduvõimaluse liidritest selleks hetkeks juba minuti võrra maha jäänud kohalikule jooksjale.

Eritreas sündinud, kui nüüd Itaaliat esindav Eyob Gebrehiwet Faniel võitis maratoni ajaga 2.12.16.  Viimati jäi Veneetsia maratoni võit Itaaliasse aastal 1995.

Teiseks tuli Mohammed Mussa Eritreast, kes oli teine jooksja, kes 25 kilomeetril ootamatult võistluse liidriks sattus.

Valele rajale suunatud jooksjatest oli kiireim keenialane Gilbert Kipleting Chumba tulemusega 2.16.47.

Vaata ka videolõiku keenialaste seiklustest Itaalias.