Jooksmine 19.05.2017

Soe ja päikeseline ilm tõi SEB Maijooksu starti rekordiliselt naisi, jooksu võitis Liina Tšernov

Tänasele, järjekorras juba 30. korda toimunud SEB Maijooksule tõi soe ja päikeseline ilm tuhandeid naisi.  Esialgsetel andmetel oli 7km pikkusele jooksudistantsile registreerunud 4350 naist, kellele lisandusid 1594 ajavõtuga käimisdistantsist osavõtjat, 293 kepikõndijat ning tuhanded ajavõtuta distantsi läbinud naised. Juba paar päeva enne võistluse toimumist ületas võistlusele registreerunute arv 12 000 piiri.

Võrdluseks, mullu osales SEB Maijooksu jooksudistantsil 2966 naist.

23-kraadine soojus ning lauspäike muutsid võistluse läbimise parajalt palavaks ettevõtmiseks, eriti neile, kel jalas päikesepaistet ligi tõmbavad pikad musta värvi liibuvad püksid.

Ent edukas SEB Maijooks tõestas taas kord, et liikumisharrastuse populaarsus on jätkuvalt tõusmas! Sedavõrd muljetavaldav oli tuhandete naiste liikumine täna Pirital.

30. SEB Maijooksu jooksudistantsil ei saanud keegi vastu Liina Tšernovile. Eesti praeguse hetke tugevaim keskmaajooksja Tšernov läbis 7km pikkuse distantsi tulemusega 23.07,7 ning kaitses sellega mullust esikohta.  Teisena finišeerinud Lily Luik jäi Tšernovist maha 18,5 sekundiga ning lõpetas ajaga 23.26,1  Leila Luik oli sel korral kolmas jäädes oma õest maha vaid 3,6 sekundiga. Leila aeg täna 23.29,8.

Ka neljandana lõpetanud Kaisa Kukk sai aja alla 24 minuti, Kaisa tulemuseks 23.55,4.

Viies oli Birgit Pihelgas (24.27,1) ning kuues Pille Hinn (25.01,0).

Kõik viimased jooksutulemused, sealhulgas tänased SEB Maijooksu tulemused Marathon100 andmebaasis siin.

Kui olid isegi rajal, anna ka omapoolne hinnang võistluse korralduse kohta.  Kuidas korraldajad masside ohjamisega toime tulid? Milline oli sinu jooksuelamus?