Uudised 05.01.2018
Autor
Andres Kalvik

Sunweb käivitas klubisisese antidopingu programmi

Uudise pilt

VALITSEVA GIRO D'ITALIA võitja Ton Dumoulini kodumeeskond Team Sunweb paneb alates sellest hooajast keelatud ainete vastu võitlemisele suuremat rõhku. Selleks tarbeks käivitati klubisisene antidopingu programm.

Projekti teostab tiimi palvel Hollandi Antidopingu Agentuur ning see näeb ette lisateste nii mees- ja naiskonnale kui ka järelkasvu esindustele. Programm kasutab WADA administratsiooni süsteemi ADAMS-it, et rattureid uriini- ja vereproovi võtmiseks üles leida. Testide tulemusi jagatakse Maailma Antidopingu Agentuuri ja Rattaspordi Antidopingu Sihtasutusega. Vereproovide tulemused lisatakse ratturite bioloogilisse passi.

"UUS PROGRAMM on täiesti iseseisev. Meeskond ei ütle ette, et millal, kus ja millist sportlast peab testima. Kõiki Sunwebi tiimi rattureid testitakse etteteatamata," kinnitas Hollandi Antidopingu Agentuuri juht Herman Ram. "Meil on hea meel, et Sunweb on kaasanud programmi ka peamiselt noortest talentidest koosneva järelkasvuklubi. Testi käigus saavad noored ratturid teada oma bioloogilisi näitajaid, mida on hiljem hea karjääri vältel võrrelda."

Sunweb on praegu väidetavalt ainus säärast süsteemi kasutav rattameeskond. Varasemalt on seda praktiseerinud Astana ja CSC

Viimased uudised

Janek Oblikas
janek@marathon100.com
+372 51 088 30