Uudised 08.02.2018
Autor
Andres Kalvik

Taaramäel ja Kangertil on tänavusel EM-il lootust edule

Uudise pilt

Glasgow's peetavate maanteesõidu Euroopa meistrivõistluste korraldajad avalikustasid radade profiilid. Grupisõidu trass sarnaneb enamjaolt 2014. aasta Briti Rahvaste Ühenduse mängudel kasutusel olnud rajaga.

Esikoha pälvis toona Gerraint Thomas, kes on korralik mägironija ja selle põhjal võib järeldada, et tiitlivõistlus peaks sobima ka meie ässadele Rein Taaramäele ja Tanel Kangertile. Korraldajate kirjelduse kohaselt on rajal mitmeid kohti, kus rünnata ja seetõttu on võitjat oodata finišisse üksinda või koos väikese grupiga.

Eraldistardi rada aga erineb neli aastat tagasi peetud Briti Rahvaste Ühenduse mängude omast. See algab Riverside'i muuseumi eest, viib linnast välja East Dunbartonshire'i ja Stirlingisse ning tuleb tagasi ja lõppeb linna idaosas Glasgow Greeni pargis. Naiste rada on lühem ega lähe nii kaugele linnast välja. Meestel ja naistel tuleb võtta lühike ning terav tõus, kuid üldiselt on rada sile.

Naiste grupisõit toimub 5. ja meeste oma 12. augustil. Temposõidud peetakse 8. augustil. Eelmisel aastal krooniti grupisõidus Euroopa meistriteks Alexander Kristoff ja Marianne Vos. Juuniorid ja kuni 23-aastased ratturid selgitavad Euroopa meistreid juuli keskel Tšehhimaal.

Glasgow võõrustab augustis ka eliidile mõeldud EM-i mägirattakrossis, trekil ja BMX-is. Šotimaal on suvel oodata tõelist rattapidu!

 

Viimased uudised

Janek Oblikas
janek@marathon100.com
+372 51 088 30