Uudised 10.07.2017
Autor

Tartu Vägilase jooksu tagasiside 2017

Uudise pilt

Kui ühest võistlusest kasvab välja kolme võistlusega sari, siis võib tekkida küsimus – kas korraldajad tulevad suurenenud korraldusliku koormusega toime või jääb lihtsalt supp lahjemaks.  Vägilase jooksu sari kasvas tänavu kolmele võistlusele, kuid hea meel on näha, et latti pole varasemaga võrreldes allapoole lastud, isegi vastupidi, vähemalt osavõtjate tagasiside lugedes.

Nädalatagust Tartu Vägilase jooksu hinnati 9,63 punkti vääriliseks.  Nimetatud summast on tänavu kõrgemalt skoorinud vaid kolm võistlust.  Kuivõrd Tartu Vägilase jooksu puhul on tegemist ka sel aastal esmakordselt korraldatud jooksuvõistlusega, on tegemist ka seni toimunutest kõige kõrgemalt hinnatud uue jooksuvõistlusega. 

Kokku andis oma hinnangu 30 jooksjat ning korraldust hinnati 9,43 punktiga.  Rada ja selle märgistus said 9,20 punkti ning ka küsimus stardi-finišiteeninduse kohta sai üheksast punktist kõrgema hinde (9,03).  Joogi-teeninduspunktide osas tuli skooriks 8,72, auhindade-medalite osas 8,57 ning küsimus – kas võistlus on väärt oma osavõtutasu, sai hindeks 9,13.

Avafoto: Aldis Toome

 

Jooksjate kommentaarid

Suhteliselt hea korraldus ja rada, vee ja pori takistusi võiks isegi rohkem olla :)ilm oli super ja mõistlik et osalejad lastakse rajale lainetena, et ei tekiks liialt palju ootamist. Kindlasti osaleks ka järgmisel korral.

Mitmekülgsed takistused, millest mitmeid pole siinmail seni nähtud. Lisaks paras ports väljakutseid. Ladus korraldus. Sügav kummardus ja kiidusõnad. Aitäh!

Täiesti omanäoline võistlus, superluks kogemus!

Põhimõtteliselt kui välja jätta kolm pisikest detaili, siis pole mitte millegi üle kurta. Kõik oli laitmatult ideaalne. Esimene oli ühe takistuse juures raskuse üles vinnamiseks köis liialt libe, aga sai hakkama. Teisena koht kus tuli tassida liivakotte, juba see üks kott oli päris raske 20-30kg, rääkimata siis sellest, et neid pidi kahte kätte võtma. Ning viimasena võiks võistkondade puhul eraldi arvestus meeskonna, naiskonna ja sega võistkonna vahel. Ja ääre märkusena võiks stardi/tulemuste tabelisse ka võistkondadesse kuulumise lisada.

Plahvatusi oli vähe :)

Väga lahe üritus...järgmine kord oleme jälle kohal

Takistustel põrujaid võiks oodata rohkem ülesandeid e. paljudel takistustel oli näha, et võeti trahvi ring kohe ja suudeti see kiiremini läbida kuna väike ummik oli tekkinud takistusele

Seekordne võistlus oli varasematest raskem, aga see ei ole tingimata halb - meeldis see, et kui varem on käte jõudu nõudvate takistuste karistusringiks olnud kõigest 100-200 meetrit jooksmist, siis seekord oli "karistus" parem, sest kätekõverdused väsitasid käsi päris korralikult.

Meeldis see, et naistele keerulisemate takistuste (seinad) juures oli piisavalt abivalmis inimesi ja ei pidanud kaua ootama - appi tuli ka üks korraldaja. Edaspidi võikski see nii käia, et vajadusel aitab õrnema soo esindajaid takistuse juures valvav korraldaja, siis ei pea võimekamate kaasvõistlejate tempot pidurdama. Usun, et see oleks lihtsasti organiseeritav, kindlasti on teil organiseerijate hulgas abivalmis meeskodanikke, kellele selline ülesanne vastumeelt pole. :)

Väga meeldis see, et rada oli kokkuvõttes tõesti KÕIGILE jõukohane - alternatiivid olid selgelt välja toodud ja enda valik, mida teha. Raja läbimine ei olnud kuskil blokeeritud.

Tegemist on endiselt minu kõige lemmikuma spordivõistlusega üldse. Palun jätkake samas vaimus.

 

Viimased uudised

Janek Oblikas
janek@marathon100.com
+372 51 088 30