Jooksmine 10.02.2018

Tiidrek Nurme võitis Birminghamis, Alabamas toimunud maratoni uue rajarekordiga

Tiidrek Nurme võitis täna Birminghamis, Alabamas toimunud Mercedes-Benz maratoni uue rajarekordi ja isikliku rekordi lähedase tulemusega.  Raske profiiliga rajal joostud maratonil oli Tiidreku võidutulemus 2.18.37 (ametlik ehk brutoaeg oli 2.18.40), senine rajarekord oli üheksa sekundit nõrgem.  Tiidrek Nurme isiklik rekord maratonis on 2.17.59 (Hamburg, 2016).

Teisena lõpetanud Keenia jooksja Geoffrey Terer jäi Nurmest maha enam kui kuue minutiga (tulemus 2.25.13). Kolmandana lõpetas William Christian (2.26.11).

Varahommikul kell 7.00 startinud maraton joosti heades tingimustes – 16-18 kraadine õhusoojus ja pilvine ilm ei kütnud õhku väga soojaks, mis jättis võrdsed võimalused võidu nimel konkureerimiseks kõikidele tippjooksjatele.

10km vaheajapunkti jõudis Tiidrek viiest jooksjast koosnevas liidergrupis, kus tempot tegi keenialane Geoffrey Terer.  Tereri isiklik rekord maratonis oli viiest jooksjast kõige parem – 2.11.56, kuid see oli püstitatud 10 aastat tagasi.  Liidergupis püsisid veel Tereri kaasmaalane Hillary Too (isiklik rekord 2.17.01) ning ameeriklased William Christian (2.19.15) ja Chris Lemon (2.21.08).

5km hiljem oli juhtgrupp kahanenud neljale jooksjale, grupist oli pudenenud William Christian.

25km vaheajapunkti jõudis esimesena juba Tiidrek Nurme, kellega samas tempos suutis jätkata vaid Geoffrey Terer.  Hillary Too jäi tandemist maha 33 sekundiga ning vahepeal tempo tegemise enda peale võtnud Chris Lemon 2 minuti ja 22 sekundiga.

25-30km vahele jäi suur osa raja tõusumeetritest – rajaprofiil tõusis selles vahemikus ca 50 meetri võrra.  Tõusev rajaprofiil pani paika ka jõudude lõpliku vahekorra – 30 kilomeetri vaheajapunkti jõudis Tiidrek juba ainuliidrina, Geoffrey Terer jäi Tiidrekust maha juba 1 minuti ja 31 sekundiga.

Rajaprofiil (maraton joosti kahel ringil)