Jooksmine 25.02.2018

Tokyo maratonil uue Jaapani rekordi püstitanud kohalik jooksja teenis erakordse preemia

25. veebruaril toimunud Tokyo maraton pakkus kohalikele spordifännidele palju positiivseid emotsioone – langes ligi 15 aasta vanune Jaapani maratonirekord.

Uue rekordi püstitanud Yuta Shitarat ei peetud enne starti Tokyo maratoni favoriidiks, kuigi lõppkokkuvõttes jäi teda esikohast lahutama vaid 41 sekundit.  Maratoni võitis Keenia jooksja Dickson Chumba kõrgeklassilise 2.05.30-ga.  Shitara lõpetas tulemusega 2.06.11 ning ületas sellega 15 aastat tagasi Toshinari Takaoka poolt Chicago maratonil püstitatud Jaapani maratonirekordi.

Shitara parandas enam kui kolme minutiga ka oma senist isiklikku rekordit.

Yuta Shitara, kelle eesmärk oli läbida maraton kiiremini kui 2.09, teenis uue Jaapani rekordiga erakordse, 100 miljoni jeeni ehk ca 750 000 euro suuruse preemia.  Jaapani rekordi eest oli preemia välja pannud kohalik kergejõustikuliit eesmärgiga tõsta kohaliku kergejõustiku taset Tokyo 2020.a. olümpiamängudeks.

Kolmandana lõpetas teine Keenia jooksja, Amos Kipruto (2.06.33).

Samuti stardis olnud tippmaratoonar ning eksmaailmarekordiomanik Wilson Kipsang Kiprotich katkestas.

Naistest võttis võidu Berhane Dibaba Etioopiast (2.19.51).  Ruti Aga (Etioopia) oli teine (2.21.19) ning Amy Cragg USA-st kolmas (2.21.42).