Uudised 08.06.2017
Autor

Tossufirma käivitas Jooksupäeval originaalse reklaamikampaania

Uudise pilt

Jooksupäeva mõte on tähistada jooksmist, kuid suured tossufirmad ja spordiga seotud kaubamärgid kasutavad seda päeva järjest enam kommertseesmärkidel - jooksjatele tehakse selle päevaga seotud pakkumisi, võistluste korraldajad pakuvad soodsamat registreerimist ning suunatud reklaam seotakse Jooksupäevaga.  

Brooks, üks Ameerika suurimaid jooksususside kaubamärke käivitas Jooksupäeval kampaania, mis võimaldas igal jooksjal sõlmida nimetet firmaga sponsorleping.  Tippsportlastele toovad sponsorlepingud sageli rohkem sisse, kui võistluste võidupreemiad - sponsorlepingud on isegi Õllemiili paremikul.

Brooks pakub analoogilist lepingut nüüd igale jooksjale, kuigi toetussumma on vaid sümboolne - üks dollar.  Dollarise toetuse saamiseks peab jooksja sõlmima Brooksiga lepingu, mis ei kohusta tegelikult kumbagi osapoolt suurt millekski.  Jooksjale lubatakse jooksmisest saadavat mõnutunnet, häid soovitusi ning võimalust presenteerida sõlmitud lepingut oma sõpradele-tuttavatele.  Dollarine toetussumma laekub sinu kontole aga vaid siis, kui sa oled USA või Kanada kodanik.  

Ent kampaania käigus kogutakse jooksjate e-mailiaadresse, pääsetakse sotsiaalmeediasse ja saadakse rohkem meediakatvust võrreldes tavapärase ajakirjas-reklaam lähenemisega.  Originaalne lähenemine toob edu.

 

Viimased uudised

Janek Oblikas
janek@marathon100.com
+372 51 088 30