Uudised 14.02.2018
Autor
Janek Oblikas

Tulekul Eesti esimene lumememme jooks

Uudise pilt

Talvest tuleb rõõmu tunda, seniks kuni lund on.  Ja jooksmisest tuleb samuti rõõmu tunda! Kui panna talv ja jooksmine kokku, siis võib sellest sündida päris palju vahvaid asju.  11. märtsil on näiteks Rakveres tulemas Eesti esimene lumememme jooks. 

Sel päeval toimub nimelt Vinni-Rakvere talvejooks, kus on kavas nii 10km distants kui täispikk maraton.  Selleks, et 10km distants jooksjatele lõbusamaks teha, on võistluse korraldajad välja hõiganud eraldi jooksu lumememmedele.  Eriauhinnad on välja lubatud nii kiiremale kui originaalsemale lumememmele.

Kui sa pole viimasel ajal ühtegi lumememme trehvanud, siis spikerda käesoleva artikli päises oleva lumememme pealt või ... guugelda "snowman run."

„Vinni-Rakvere Talvejooksud on eelkõige jooksmine talvistes tingimustes ja et inimestele elamust pakkuda ja sisestada, et talvine jooksmine on lahe, tuli mõte mängu tuua üks talvine tegelane, „lumememm“. Jooks on nagu jooks ikka aga kes soovib võib distantsi 10 km läbida lumememme kostüümis. Nii,et fantaasia tööle,“ kommenteeris lumememmejooksu mõtet Andrus Lein, Vinni-Rakvere Talvejooksu korraldaja.

„Kindlasti ei jää hea fantaasia ja kostüümi tegemine tasustamata,“ lisas Andrus.  „Kõige ägedam ja originaalsem „lumememm“ saab eriauhinna. Samuti, kuna distants tuleb läbida joostes siis ka kiirem „lumememm“ ja "lumetaat" saavad auhinna.“

Millistele nõuetele peab vastama lumememme kostüüm?

„Erilisi nõudeid ei ole aga mida rohkem inimene „lumememm“ on seda suurem eelis silma paista! Loodame muidugi, et väga sulailm ei ole, võib juhtuda et lumememmed ei jõuagi starti,“ märkis Andrus Lein.

Marathon100 kalendrist leiad Vinni-Rakvere talvejooksu siit ja Rakvere Talvemaratoni 42,2km siit.

Fantaasia lendu!

Viimased uudised

Janek Oblikas
janek@marathon100.com
+372 51 088 30