Uudised 09.03.2018
Autor
Janek Oblikas

USA koolitulistamised on mõjutanud ka tuntud jooksu- ja rattakaubamärki

Uudise pilt

14. veebruari tulistamisvahejuhtum Florida Parklandi koolis lõppes 17 õpilase surmaga, kuid kahetsusväärne sündmus on pannud sel korral tegutsema ka kaubandusketid.

Kohaliku meedia teatel on mitmed sealsed spordipoodide jaeketid (nt. Running Room, Mountain Equipment Co-op ehk MEC, REI, jt) loobumas CamelBaki toodete müügist.  Nimelt kuulub CamelBak Vista Outdoors’i kontserni, kes valmistab ka automaatrelvi, mida koolitulistamistel on kasutatud.

Running Room’il on Põhja-Ameerikas 110 ning MEC-il 22 kauplust.

CamelBaki tuntuimad tooted on ultra- ja maastikujooksjate ning ratturite seas populaarsed joogivööd, -seljakotid ja -pudelid. 

„Kuigi Running Room ei müü relvi või laskemoona nagu mõned suured jaeketid, müüme me kaubamärke, mis kuuluvad kontsernile, kellel on osalus automaatrelvade tootmisega tegelevates ettevõtetes.  Mitmed jooksjad ja meie kliendid on teatanud, et neid häirib nimetatud kaubamärkidega toodete müük.“

CamelBak teatas omapoolses pressiteates, et neile teeb muret nende tooteid boikoteerivate keskuste vale arusaam, et nende toodete ostmine toetab relvade valmistamist.  CamelBak märgib, et nad austavad iga üksikisiku õigust ise vastu võtta otsuseid, milliseid kaubamärke osta ja milliseid mitte.   

Foto: Facebook

Viimased uudised

Janek Oblikas
janek@marathon100.com
+372 51 088 30