Uudised 09.03.2018
Autor
Andres Kalvik

Uuring: rattasõit hoiab kõrges eas inimeste immuunsüsteemi samal tasemel noortega

Uudise pilt

Rattaspordiga tegelemine kõrge eani aitab hoida rasvaprotsendi madalana ja immuunsüsteemi samal tasemel teismelistega, selgus Aging Celli ajakirjas avaldatud värskest uuringust.

Uuringu läbiviijad analüüsisid 125 pikki vahemaid läbivaid rattureid. Tegemist on 80-ndates eluaastates inimestega, kelle immuunsüsteem sarnaneb aga kahekümneaastaste omaga. Uuringud näitasid, et elukogenud inimeste organism toodab samas koguses viiruste ja kasvajate vastu võitlevaid T-rakke nagu noore inimese keha. Veel saadi teada, et ratturid ei kaotanud lihasmassi ja tugevust ning nende keha ei rasvunud.

"Kui treening oleks tablett, siis võtaksid seda kõik," märkis uuringu kaasautor, 82-aastane King's College London professor Norman Lazarus. "Treeningust on kehale, vaimule, lihastele ja immuunsüsteemile igakülgset kasu."

Birminghami Ülikooli professor ja kaasautor Janet Lord: "Immuunsüsteem hakkab alates 20. eluaastast kahanema 2-3 protsenti aastas ning seetõttu ongi vanemad inimesed vastuvõtlikumad kõikvõimalikele haigustele. Aktiivsed ratturid on nende eest paremini kaitstud."

Viimased uudised

Janek Oblikas
janek@marathon100.com
+372 51 088 30