Jooksmine 10.11.2017

Valga Mardijooksu võitsid Kristo Reinsalu ja Karmen Alnek

27. Valga Mardijooksu 16km pikkuse võistlusdistantsi kiireim oli tulemusega 56.57 lõpetanud Kristo Reinsalu.  Tunnist kiirem oli täna peale Reinsalu veel vaid Mart Andresson, kellele kohtunikud fikseerisid lõpuajaks 59.08.  Kolmanda koha saanud Margus Koor kaotas Andressonile juba enam kui viie minutiga, tulemuseks 1.04.49.

Naistest oli samal distantsil parim Karmen Alnek.  Tulemusega 1.11.40 finišeerinud Alneki edumaa järgmiste lõpetajate ees oli samuti veenev.  Viis minutit hiljem ületasid lõpujoone Marika Koplimägi (1.16.41) ja Aveli Tättar (1.16.59).

Lühemal, 4km pikkusel võistlusmaal mahtusid esikümnesse viis lätlast ja viis eestlast, võit läks samuti lõunanaabritele.  Henrijs Lerme lõpuajaks märgiti protokolli 14.33.  Kiireim Eesti jooksja oli kolmandana lõpetanud Kajar Tilga.

Naiste arvestuses suudeti võit kodu jätta, Karmen Matsalu jooksis kõikide lätlaste eest ära ja finišeeris esimesena, tulemuseks 17.09. Teiseks tuli Zita Sproge (17.40, Läti) ning kolmandaks Carmen Rääk (17.44).

Valga Mardijooksu lõpetas 56 jooksjat, võistluse 4km tulemusi näed Marathon100 andmebaasist siit ja 16km tulemusi siit.