Uudised 13.12.2017
Autor

Vana-aasta jooksule oodatakse ligi 800 osavõtjat

Uudise pilt

Traditsiooniliselt jooksuaastat lõpetavale Vana-aasta jooksule ootavad korraldajad ligi 800 jooksjat. Sel pühapäeval, 17. detsembril Rocca al Mares toimuva võistluse maratonidistantsile on käesolevaks hetkeks registreerunud 97 jooksjat.  Lühemal, 8,4 km pikkusel võistlusmaal stardib hetke seisuga 220 osavõtjat ning samas toimuvale teatemaratonile on kirja pannud 87 viieliikmelist võistkonda. 

Eelregistreerimine võistlusele lõpeb neljapäeval, 14. detsembril ning võistluseelne nädal on alati osavõtjate arvu kasvatanud.

„Registreerimisaktiivsusele on positiivselt mõjunud head jooksuilmad“ kommenteeris osavõtjate arvu Urmo Raiend võistlust korraldavast spordiklubist Stamina.  „, Hetkel on Rocca al Mare jooksuring lume- ja jäävaba ning ega lähemadki päevad suurt lumelisa tõota.“

Teatemaratonis on eelülesandmise põhjal oodata rajale lisaks Eesti parimatele jooksjatele ka erinevate teiste alade tipptegijaid. Nii näiteks jooksevad oma tiimide ankruvahetust Eesti tipptriatleedid Marko Albert ja Aleksander Latin. Jalgratturitest on CFC tiimis rajal minemas Gert Jõeäär ja Oskar Nisu. Endistest tippsuusatajatest tulevad oma tiimides välja Jaak Mae ja Raul Olle.

Tänavu juba 15.-ndat korda toimuval Vana-aasta jooksul on ka paar uuendust. Nimelt võetakse teatemaratonil kasutusele standardne teatepulk.  Eelmistel kordadel kasutati teate edasi andmiseks jalale takjateibiga kinnitatavat kiipi, mis jooksjatelt mõnevõrra kriitikat sai.  Kiipi oli külmade kätega jala küljest raske kätte saada ning teate edasiandmiseks kulus vahetusalas liigselt aega.  Seetõttu võeti sel aastal kasutusele teatepulk, mis sisaldab ka ajavõtukiipi.  Teatepulga abil fikseeritakse nii iga teatemaratonil osaleva jooksja etapiaeg, kui võistkonna koguaeg.

Teatepulk on kerge kaaludes vaid 56 grammi ning selle võib mugavamaks jooksmiseks kasvõi käisesse lükata.

„Teatepulk lisab võistlusele kindlasti vaatemängulisust,“ lisas Urmo Raiend Staminast.  „Pulgad on erinevat värvi ning teate edasiandmine ka pealtvaatajatele paremini märgatav.“

Võistluspäev saab alguse kell 9.30, mil antakse maratoni ja teatemaratoni start.  Kell 13.00 lähetatakse rajale 8,4km jooksjad. 

Vana-aasta jooksu ja maratoni osaleja osavõtutasust läheb heategevuseks 5 € ning teatemaratoni tiimi osavõtutasust 25 € ehk iga tiimi panustab samuti 5 €.

Igast 5 € läheb omakorda 3 € Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuses (HNRK) laste taastusravi toetuseks ja 2 € Aivo Liksori taastusraviks

Võistluskeskus asub Rocca al Mare koolis, sealsamas on ka pakihoid ning riietumise võimalus.  Peale võistlust on osavõtjatel võimalik ennast koolis pesta ja käia saunas ning kasutada ka ujulat. 

Auto soovitavad korraldajad jätta spetsiaalselt võistlusest osavõtjate jaoks avatud parklasse Lõuka tee ristis, nn. Audi-maja kõrval. 

 

Viimased uudised

Janek Oblikas
janek@marathon100.com
+372 51 088 30