Uudised 07.02.2018
Autor
Andres Kalvik

Vargad viisid endiselt tunnisõidu maailmarekordiomanikult väärtusliku ratta

Uudise pilt

Suurbritannia temposõiduäss, endine tunnisõidu maailmarekordiomanik Alex Dowsett jäi ilma oma eraldistardirattast Canyon Speedmax. Vargad murdsid Dubai velotuuril võistleva Katjuša-Alpecini ratturi Chelmsfordis asuva kodu küljes asuvasse garaaži sisse nädalavahetusel.

"Rattavargust võib võrrelda sellega, kui armsal inimesel avastatakse vähk. Sel hetkel mõtled, et sama asi ei saa sinu endaga juhtuda. Ja kõigil, kellega see juhtub, tekitab juhtunu ahastust," rääkis Dowsett. "See on minu kodu ja koht, kus tunda end turvaliselt. Ühel hetkel aga turvatunne kaob. Vargad ootasid aega, kui olin kodust lahkunud. Jagan oma elu kohta läbi sotsiaalmeedia avalikult infot ja keegi on seda enda huvides ära kasutanud. Mu elukaaslane on kodus ja ma olen oma uue meeskonnaga aasta esimesel võistlusel. See on viimane koht, kus ma praegu olla tahaksin. Soovin olla kodus ja elukaaslase eest hoolt kanda."

Dowseti isa ja elukaaslane hoidsid uudist eilseni enda teada, et mitte segada ratturi valmistumist hooaja avastardiks. "See on üks hetki, kui lähedased inimesed üritavad sind kaitsta. Kuid elu läheb edasi ja nende asjadega tuleb hakkama saada," lisas Dowsett.

Pikanäpumehed üritasid kaasa võtta ka Dowsetti kodus olnud sõbra ratast Trek Madone, kuid jätsid selle siiski sinnapaika. "Üks jooks oli puudu. Nad proovisid sinna üht jooksu panna, kuid see ei sobinud ja seega ei hakanud nad ratast kaasa võtma," ütles Dowsett.

Garaaži jäid ka Dowseti ratas, mida ta kasutas tunnisõidu maailmarekordit püstitades, ja maanteeratas. Küll lubas 29-aastane sportlane täiendada maja turvameetmeid.

 

Viimased uudised

Janek Oblikas
janek@marathon100.com
+372 51 088 30