Uudised 12.08.2017
Autor
Janek Oblikas

Viimase viie aasta suurim äikesetorm muutis Helsingi maratoni tõeliseks katsumuseks

Uudise pilt

Soome riiklik ilmateenistus soovitas eile Lõuna-Soome elanikel mitte minna välja, kuivõrd lähenev äikesetorm lubas ägedat maru.  Samasugune hoiatus anti viimati 2013.a.  

Ent vihm, tuul ja pikne ei takistanud neid jooksjaid, kel parasjagu Helsinki City Marathon pooleli oli.  Äikesetormi puhkedes olid ca 3000 startinud jooksjast maratonirajal veel pooled ehk ca 1500, sealhulgas 34 Eesti jooksjat.  

Torm langetas ka maratonirajale puid ja oksi, 30 meetrit sekundis puhunud tuul viis oma kohalt ära ka täispuhutava finišikaare, kuid vaatamata ekstreemsetele ilmaoludele ükski jooksja õnnekombel viga ei saanud.

„Tànane maraton osutus tòeliseks ulmeks,“ kommenteeris Olev Vahemaa, üks rajal olnud Eesti jooksjatest eilseid olusid oma FB lehel. „Kui ise selles ei oleks osalenud, ei usuks. Sellisest palavast, pàikeselisest, umbsest pàevast sai viimasel neljal kilomeetril tòeline torm, puud murdusid, prùgikastid lendasid, joogipunktides joogi lauad tugevast tuulest ja vihmast tagurpidi. 40 kilomeetril onnestus ùks pisike Aasia naisterahvas kinni pùùda, kes ei suutnud selle tormise tuulega toime tulla ... ulme. Ja muidugi see metsik palavus. Ulme ulme ...“

„Oli ikka paras seiklusmaraton viimasel kolmel kilomeetril,“ jagas teine Eesti maratoonar, Marika Roopärg oma muljeid Soome jooksufoorumis.  „Läks pimedaks, kuid jätkasime paduvihma ning äikesega siiski jooksmist, natuke kartsin puudelt langevaid oksi, kuid jõudsin tervena finišisse.“

„Lauad lendasid ja topsid - ja korraga oli öö ja tuuleiilid, pahkluuni vesi tänavatel,“ märkis samuti maratoni jooksnud Ants Ammon Facebookis.

Võistluse võitsid Keenia jooksja Robert Magut (2.27.40) ning Vene maratoonar Anastasia Zahharova (3.06.44).  Parima Eesti jooksjana oli Dmitri Kokorko 61.

Kõikide Helsingis jooksnud Eesti maratoonarite tulemusi näed Marathon100 andmebaasist siit.

Avafotol Tarvo Kapp, Tatiana Sviridova, Marika Roopärg, Olev Vahemaa

Viimased uudised

Janek Oblikas
janek@marathon100.com
+372 51 088 30