Uudised 27.09.2017
Autor

Vooremaa poolmaraton 2017 tagasiside

Uudise pilt

Eesti jooksukalender on võistlusi triiki täis ja vahel tekib küsimus, et kas nende kõikide jaoks ikka osalejaid jagub.  On siis vaja veel mõnda uut jooksuvõistlust?

Ent nädalavahetusel esimest korda toimunud Vooremaa poolmaratoni tagasisidet lugedes saad aru, et häid võistlusi mahub kalendrisse alati juurde! Jooksjate positiivne tagasiside uuele jooksuvõistlusele, head kommentaarid ja hinnangud näitavad, et osavõtjatele lähevad head võistlused ikka korda.

Võistlus sai osavõtjatelt koondhindeks 9,38 silma – vaid kaks uut jooksuvõistlust on tänavu saanud kõrgema hinde.  Võistluse korraldust hinnati 9,50 punkti vääriliseks.

Rada, mis jooksjate hinnangul oli raske aga ilus, sai kõikidest küsimustest kõige madalama hinde – 8,94.  Joogipunkte hinnati 9,19 punktiga ning stardi-finišiteenindust 9,38 punktiga.

Auhinnad-medalid – Vooremaa poolmaraton on Marathon100 teadaolevalt alles kolmas jooksuvõistlus Eestis, kus kasutusel keraamilised medalid – teenisid 9,47 punkti. 

Küsimus – kas võistlus on väärt oma osavõtutasu – sai 9,28 punkti.

Kõik 32 ankeedile vastanud jooksjat on valmis sel võistlusel osalema ka järgmine aasta.

Foto: Kaido Väljaots

 

Jooksjate kommentaarid

Medal oli ülim, midagi väga ilusat kohe! Rada raske aga vaated rajalt ja olustik olid imelised. Loodan et see jooks jääb kestma. Edu tulevikus korraldajatele.

Rada oli väga hästi märgistatud. Hea busside korraldus. Head auhinnad.

Kilomeetritähised võiksid olla pisut suuremad ning raja ääres võiks mõnes kohas mängida muusika, kuid need on lihtsalt soovitused.

Imeliste vaadetega raske rada!

Raske, aga väga huvitav rada, vaatamisväärsusi jäi rajale päris palju. Ei olnud üksluine ja igav.

Selliseid numbreid võiksid ka teised teha, riidest ja palju parem kanda.

Teenindus oli väga hea ja rajal suunajad täpselt samamoodi.

Medal oli täiesti eri klassist, käsitööna maalitud, hetkel unikaalne vähemalt mulle. Igal juhul soovitan ja võimalusel osalen uuel aastal uuesti!

Joogipunkte võiks olla rohkem

Väga lahe rada ja hea korraldus. Märgistus oli mõne kohapeal nõrk /a'la joogipunktis Jõgeva alevikus, sai minna parem/ vasak/ otse; peale silda ülekäigurajal oleks eeldanud reguleerijat. Ja asumid (jõgeva ka alev) olid nagu välja surnud - võibolla tasuks kohalikke rohekm ergutama motiveerida ;)

Korraldus,märgistus,toitlustus ja eriti ilm olid super.Lastele võiks olla lasteala.Täna oli enamik nooremaid,pean silmas,lapsi omavaid vanemaid Tartu rattamaratonil.Osalesin tegelikult esimesel poolmaratonil oma elus ja ei tea kas vanemad,kellel on lapsi vanuses 3-8 aastat käibki jooksmas.Igal juhul võtsin enda lapse rattaga rajale,sest polnud kindel,et lapsel Jõgeval igav ei hakka.Sellepärast laps ei saanud joosta lastevõistlustel.Ehk kui lastele oleks batuut või veel mingi tegevus peale jooksmise,oleks laps saanud mind Jõgeval oodata.Lapsel oli muidugi tore seda ilusat rada sõita aga võimalik,et rohkem emmesid käiks.Aga tõesti ei tea maratonide vanuse statistikat ja kordaläinud üritus igati.

Suurepärane rada korraliku märgistusega, igati mõnus jooks oli!

Jäin jooksuga väga rahule. Joogipunktid olid täpselt siis kui tundsin, et neid on vaja. Raja esimene pool meeldis väga hoolimata selle raskusest, lõpp oli natukene üksluisem. Auhindu tegelikult ei oska kommenteerida, sest ei pööranud sellele tähelepanu, mis teised said. Endal polnud eesmärk otseselt midagi võita ka loosiga.

Loodan, et jääte edaspidi tegema, järgmine aasta tahaks aega paranatada :)

Väga hästi korraldatud väikese võistluse kohta. Ilusate vaadetega rada, mis võiks rohkem maastikul olla.

Aasta parim uus jooksuvõistlus Eestis!

Viimased uudised

Janek Oblikas
janek@marathon100.com
+372 51 088 30