Uudised 07.06.2017
Autor
Janek Oblikas

III Eesti jooksupäev toimub 7. juunil

Uudise pilt

2015.a esimest korda toimunud Eesti Jooksupäev saab jätku täpselt kuu aja pärast, mil toimub kolmas Eesti Jooksupäev.

Jooksupäeva traditsioon sai alguse 2009.a. USAs, mil seal kuulutati välja esimene Riiklik Jooksupäev ehk National Running Day.  Jooksupäeva ideega tulid kaheksa aastat tagasi välja USA kergejõustikuliit ning suured jooksuklubid, kes korraldavad Bostoni, New Yorki, Chicago maratone ja mitmeid teisi sealseid suuri jooksuvõistlusi.

Mujalt pärit head mõtted tuleb ka siinmail teoks teha – Eesti Jooksupäeva tähistasime esimest korda 2015.a. 3. juunil.  Kuivõrd Jooksupäeva tähistatakse traditsiooniliselt juuni esimesel kolmapäeval, siis tänavu on selleks päevaks 7. juuni. 

Seega – 7. juunil toimub III Eesti Jooksupäev!

Milleks selline päev? Joosta võid ju iga päev, vaatamata sellele, milline päev sulle kalendrist vastu vaatab? Ent jooksul võiks olla eraldi päev selleks, et seda mõnusat tegevust rohkem tähtsustada.  Jooksmine on kõige lihtsam viis aktiivsemaks liikumiseks! Jooksmine on tegevus, mille mõju sinu tervisele on loomulikult ainult positiivne! Jooksmine annab häid emotsioone ja teeb rõõmsaks! Jooks teeb ilusaks! Jooks on lahe! Naudime siis üheskoos jooksmist ja teeme seda 7. juunil.

Näita välja, et sulle jooksmine meeldib ja liitu Eesti Jooksupäeva üritusega Facebookis.  Jaga infot Eesti Jooksupäeva kohta oma sõpradega ning kutsu ka neid sellest osa võtma.  Räägi oma jooksulugu – miks sa jooksed ja mida see sulle annab!

7. juunil mine kindlasti jooksma – ei ole vahet kas jooksed ühe kilomeetri või hoopis kümme, jooksed mäest üles või alla!  Tee oma jooksust pilt ja lae ka see Eesti Jooksupäeva lehele Facebookis! Kui kasutad mõnda jooksuäppi lisa ka see Eesti Jooksupäeva lehele. 

Mida veel III Eesti Jooksupäeval teha?

1. Räägi ka teistele oma kui mõnus jooksmine on – on mitmeid häid põhjuseid jooksmiseks ning isegi jooksupiltide jagamine oma Facebooki sõpradega võib mõnele neist vajaliku tõuke anda.
2. Võta jooksutossud-riided tööle kaasa ja tee lõunapausi ajal väike jooksuots või – mine tööle joostes, mitte auto või bussiga!
3. Muuda oma mittejooksu-sõbrad jooksusõpradeks – kui nad on sinu head sõbrad, siis kutsu nad endaga jooksma, isegi kui nad ei ole seda varem teinud.
4. Asenda õhtune kohviku-restorani-pubi külastus jooksmisega - küüslauguleibade või juustukoogi söömise asemel mine parem jooksma!
5. Avasta uusi kohti – jookse kohtades, kus sa pole seda varem teinud, avasta uusi ja põnevaid jooksuradu.
6. Mine jooksma kogu perega – miks joosta üksi, kui saad seda teha koos laste või abikaasaga ja niiviisi anda head eeskuju suvise koolivaheaja alguses.
7. Sea endale mõni uus jooksueesmärk – hakkan suvel igal hommikul jooksmas käima, võtan sügisel eesmärgiks läbida poolmaratoni või maratoni, osalen mõnel staadionivõistlusel, jms.
8. Jookse väljas – kui sul oligi plaan minna spordiklubisse rühmatreeningule, siis mine parem välja jooksma! Eestimaa suvi on lühike!
9. Osale jooksuvõistlusel või mõne spordiklubi jooksutreeningul – ühine jooksmine annab hoopis teise emotsiooni!

Viimased uudised

Janek Oblikas
janek@marathon100.com
+372 51 088 30