Uudised 07.03.2018
Autor
Janek Oblikas

Vasaloppeti otsused ärritasid kohalikke põllumehi

Uudise pilt

Maailma kõige suurem suusamaraton, nädalavahetusel toimunud Vasaloppet otsus minna toitlustuses täielikult üle taimetoidule on ärritanud kohalikke põllumehi. 

Nimelt pakuti suusatajatele, keda oli rajal enam kui 15 000, finišis ilma lihata lasagnet ehk taimetoitu.  Ka kogu ülejäänud teeninduspunktides pakutud toiduvalik oli taimset päritolu – mustikasupp, kuklid ja köögiviljasupp.

Vasaloppeti korraldajate sõnutsi on otsuste taga soov koormata ümbritsevat keskkonda võistluse korraldamisega võimalikult vähe.

Ent selline lihaboikott ärritas kohalikku põllumajanduse keskorganisatsiooni Lantbrukarnas riksförbund, kes süüdistas suure võistluse korraldajaid kahepalgelises käitumises. 

„Vasaloppeti otsus tähendab sisuliselt seda, et nad boikotivad tooteid, mida kasvatatakse neilsamadel põldudel, kus suusavõistlus toimub,“ märkis põllumeeste esindaja Martin Moraeus oma FB lehel.  Samal ajal on Vasaloppeti peasponsoriks bensiinimüüja Preem ja autotootja Volvo ning tuhandete suusatajate sõitmine võistluspaika tähendab kahtlemata suurt koormust keskkonnale.

Foto: Vasaloppet FB

Viimased uudised

Janek Oblikas
janek@marathon100.com
+372 51 088 30