Jooksmine 18.09.2021

10 km maanteejooksu Eesti meistriks tulid Kaidi Kivioja ja Kaur Kivistik

Laupäevase Rapla Selveri suurjooksu raames selgitati ka Eesti meistrid 10 km distantsil. Meestest võitis sama pikal distantsil staadionil tänavu juba ühe meistritiitli noppinud Kaur Kivistik. Kivistikust sai alles viies Eesti meesjooksja, kes on 10 km maanteel poolest tunnist kiiremini läbinud. Tänane võit tuli ajaga 29.51.

Kivistikule pakkus reaalset konkurentsi täna vaid Karel Hussar, kes ületas lõpujoone teisena, Kaurist 12 sekundit hiljem. Hussari tulemuseks 30.03, mis on samuti mehe isiklikuks rekordiks sel distantsil.

Eesti meistrivõistluste pronksi võitis Juri Kovaljov, kes püstitas tulemusega 30.56 ka uue isikliku tippmargi. Teisisõnu, kogu esikolmik läbis 10 km raja kiiremini, kui kunagi varem.

32 minutist kiiremad olid ka järgmised kolm lõpetajat: Jaanus Kallaste (31.06), Johannes Sikk (31.13) ja Armin Angerjärv (31.51).

Naistest võttis tiitli mõnevõrra üllatuslikult Tokio olümpiamängudel Eestit triatlonis esindanud Kaidi Kivioja (34.59). Hõbemedali pälvis Pille Hinn (35.36) ning pronksi Liina Luik (35.41).

Esikuuikusse mahtusid veel Laura Maasik (37.22), Liliana Torn (37.37) ja Mari Mai Ruus (38.11).

Samas toimunud poolmaratoni distantsil oli meestest parim Ibrahim Mukunga Wachira (1.08.17), kellele järgnesid Dmitri Aristov (1.09.01) ja Deniss Šalkauskas (1.09.33).

Naistest moodustasid esikolmiku Lilian Jõesaar (1.28.58), Getlin Urbus (1.31.43) ja Relika Toome (1.38.26).

5 km distantsi parimad olid Ats Sõnajalg (15.53) ja Liis Kapten (18.29), sama pika noortejooksu võitsid Enari Tõnström (16.23) ja Kadri Kiisk (19.38).

Kokku sai Rapla Selveri suurjooksul tulemuse kirja 772 osavõtjat. Kõiki Rapla Selveri suurjooksu tulemusi näed Marathon100 andmebaasist SIIT.

Kui olid ka ise rajal, anna ka omapoolne hinnang võistluse korralduse kohta, saad seda teha siin.

Ajavõtuteenus: Championchip Eesti.