Suusatamine 14.01.2017

2017.a. esimese suusamaratoni, Suusahullude Öömaratoni, võitis ülekaalukalt Andrus Veerpalu

Tänavuse hooaja esimese suusamaratoni, Suusahullude Öömaratoni, võitis ülekaalukalt vanameister Andrus Veerpalu.  40km pikkusel klassikalises stiilis sõidetud distantsil edestas Veerpalu teisena lõpetanud Sander Linnust enam kui kaheksa minutiga.  8. veebruaril 46-aastaseks saava Veerpalu tulemuseks eile oli 1.59.22.  Viiekordne Eesti meister talitriatlonis, Veerpalust täpselt 20 aastat noorem Sander Linnus sai tulemuseks 2.08.42.  Kolmandana lõpetas Aimer Peensalu (2.10.44).

Naiste arvestuses pakkus 40km sõit märksa rohkem põnevust – võistluse võitnud Jaanika Paalmäe edestas lõpuks Tea Pärnikut vaid 49 sekundiga. Ajad vastavalt 2.38.29 ja 2.39.18.  Kolmandana finišeeris Katrin Juurak (2.53.07).

Kõiki Suusahullude Öömaratoni 40km distantsi esialgseid tulemusi näed Marathon100 andmebaasist siit.

Ka Öömaratoni lühemal, 20km disantsil oli üks suusataja teistest peajagu üle.  Ükski mees ei saanud eile vastu lühikese võistlusmaa kiireimale naisele, Tatjana Mannimale, kes oli rajal teistest konkurentsitult kiirem. Mannima tulemuseks 1.08.20.

Kiireim meessuusataja oli 20km distantsil Mannimast 5 minutit hiljem lõpetanud Rait Pallo (1.13.59).

Otepääl toimunud Suusahullude Öömaratonist võttis osa 129 suusatajat, kellest 35 startis lühikesel ja 94 pikal võistlusmaal.  Mõlemad distantsid sõideti ühisstardist ja klassikalises tehnikas.

Kõiki Eesti suusavõistlusi näed Marathon100 kalendrist siit.