Jooksmine 02.12.2023

24 tunni jooksu MM-võistlustel püstitati uus maailmarekord

24 tunni jooksu MM-võistlustel Taipeis püstitati uus maailmarekord. Uue tippmargiga sai hakkama jaapanlanna Miho Nakata, kes läbis ööpäeva jooksul 270,363 km. Senine, Camille Herronile kuulunud ületati jaapanlanna poolt napi 300 meetriga. Herron ise astus rajalt poolel maal kõrvale kurtes vähest taastumist sügisesest Spartathloni ultrajooksust.

Meestest tuli maailmameistriks leedulane Aleksandr Sorokin. 24 tunni maailmarekordiomanik läbis ka tiitlivõistlustel ööpäeva jooksul enam, kui 300 km, tema täpseks tulemuseks fikseeriti 301,800 km. Poolel maal ohustas Sorokin ka endale kuuluvat maailmarekordit, kuid distantsi teisel poolel tema tempo rauges.

Leedu jooksjad tegid väga hea etteaste ka võistkondlikult tulles meeskondade arvestuses Poola ees maailmameistriks.

Naiskondadest tuli maailmameistriks Poola, hõbemedal läks Jaapani tiimile ja pronks Tšehhi koondisele.