Jooksmine 17.09.2023

40. Rakvere rahvajooksu võitsid Taavi Kilki ja Marit Hiiemaa

Pühapäeval jõudis staažikasse ikka üks väärt Lääne-Virumaa jooksuüritus, mil nimeks Rakvere rahvajooks. 40ndat korda toimunud võistlusel oli põhidistantsiks jätkuvalt 10 km, selle läbis kõige kiiremini Taavi Kilki. Tänavu rohkem staadionil kui rahvajooksudel võistelnud Taavi jaoks oli tegemist alles teise rahvajooksu võiduga 2023.a., nimelt astus ta viimati pjedestaali kõrgeimale astmele aprillis Vallimäe karikavõistlustel. Pühapäeval Rakveres tuli võit ajaga 33.08.

Teise koha teenis Ilja Nikolajev, kes jõudis finišisse siis, kui stardist oli kulunud 35.05. Rainer Bõkov teenis nädalavahetusel juba teist korda kolmanda koha, kui eile tuli kolmas koht ELKE Tallinn runil ajaga 36.11, siis täna Rakveres kaheksa sekundit sandima tulemusega (36.19).

Kiireim naine oli Rakveres Marit Hiiemaa, tulemuseks 40.23.

Teise koha sai Irina Savinitš, kaotust kogunes 59 sekundit ja tulemuseks 41.22.

Kolmas oli Maarit Zavadskis (42.06).

Rakvere rahvajooks oli Lääne-Virumaa jooksusarja eel-eelviimane osavõistlus, tulekul on veel jooks ümber Porkuni järve ning Võsu sügisjooks. Ja ongi läbi.

Kõiki Rakvere rahvajooksu tulemusi vaata Marathon100 veebist siit.