Jooksmine 27.08.2022

50. Ülemiste järve jooksu võitsid Roman Fosti ja Pille Hinn

Maru järvejooksude sarja viimane osavõistlus, Ülemiste järve jooks tõotas põnevat heitlust, sest sarja kahte parimat eraldas üksteisest vaid kaheksa sekundit. Roman Fosti ja Leonid Latsepov (mõlemad Sparta) pidasid nii Harku järve kui Pühajärve jooksul maha tasavägise duelli. Maikuisel Harku järve jooksul edestas Fosti Latsepovit vaid 1,1 sekundiga, Pühajärvel oli Romani edu 7,4 sekundit. Fostil oli jalgades Müncheni EM-võistluste maraton, Latsepovil kolmapäevased Eesti meistrikad 10 000 m jooksus ehk lõppkokkuvõttes pidi võitja selguma mees-mehe heitluses.

Ent lõpuks pani Roman Fosti ikka oma paremuse maksma võttes võidu nii 50ndal Ülemiste järve jooksul, kui Maru järvejooksude sarjas tervikuna. Fosti lõpuajaks harjumatult palava ilmaga joostud võistlusel oli 44.39,1, Latsepov jäi maha 4,2 sekundiga.

Kolmanda koha pälvis nii Ülemiste järve jooksul, kui jooksusarjas tervikuna Karel Hussar (Jooksupartner), tulemuseks 46.17,6 ehk kaotust kahele parimale kogunes enam kui poolteist minutit.

Neljanda koha sai Jaanus Kallaste (Treeningpartner, 46.34), viienda Sander Jürs (Sparta, 47.58) ning kuuenda Aleksandr Kuleshov (Treeningpartner, 48.22).

Naistest oli tänases võistluses kiireim Pille Hinn (Sparta). Üldarvestuses 17ndana lõpetanud Hinn (52.58) pälvis kindla võidu ka järvejooksude sarjas. Sarja esimesel etapil Hinni võitnud, kuid Pühajärvel juba alla jäänud Kaisa Kukk (Tartu SS Kalev) sai teise koha. Poole minuti pikkune kaotus jooksusarjas kasvas viimasel etapil veel minuti võrra (53.54), kuid ega Kaisa kohta keegi reaalselt ohustama ka ei hakanud.

Kolmanda koha nii täna kui sarjas tervikuna sai Helen Bell (Sparta), 54.10.

Neljandana lõpetas täna Mari Boikov (Treeningpartner, 55.21), viiendana Kertu Kula (Sparta, 58.10) ning kuuendana Kristina Dzjuba (59.18).

Kokku lõpetas Ülemiste järve jooksu 538 ning samas toimunud 5,5 km pikkuse metsajooksu 60 osavõtjat.

Kõiki Ülemiste järve jooksu tulemusi vaata Marathon100 veebist SIIT.

Kui olid ka ise rajal, anna ka omapoolne hinnang võistluse korralduse kohta. Tagasiside alusel selgitatakse aasta lõpus 2022.a. parimad jooksuvõistlused.