Jooksmine 23.04.2023

97nda rabajooksu võitsid Pille Hinn ja Karel Hussar

Tänavu 97nda toimumiskorrani jõudnud rabajooks on rahvajooks, mille sarnast teist Eestis ei leidu. Ühtegi jooksuüritust pole ju nüüdseks 97 korda korraldatud. Eesti vanimaks rahvajooksuks ei saa rabajooksu küll nimetada, igal kevadel ja sügisel toimuva liikumisürituse juured ulatuvad ju seetõttu, et seda kaks korda aastas korraldatakse, aastasse 1973.

Täpselt nii mitu korda, kui on korraldatud rabajooksu, on selle stardis olnud ka Rein Küttim (fotol). Sellise legendaarse saavutuse tähistamiseks alustamegi käesolevat uudist mitte noorte ja sportlike inimeste piltidega aga fotoga Reinust, kes viis täna koju oma 97nda rabajooksu vimpli! Noorest peast on ju kõik kerge ent proovi sa samu liigutusi igal kevadel ja sügisel teha, 50 aastat jutti. Hea eeskuju meile kõigile!

Ent täpselt nagu varemgi, selgitati ka 23. aprillil 2023 rabajooksul võitjad. Meestest oli kiireim Karel Hussar (Jooksupartner), kes läbis ca 6,3 km pikkuse võistlusmaa tulemusega 18.23. Teise koha pälvis Robert Telpt (Tartu SS Kalev), ajaks temal 18.53. Robert oli teine ka sügisesel rabajooksul, Ibrahim Mukunga järel, kes hiljem keelatud ainete kasutamise tõttu võistluskarusellist eemale jäi. Kas Mukunga auhinnakott seejärel Robertile läks ja mis sai Roberti auhinnakotist, on allakirjutanule küll teadmata.

Meeste esikolmik

Täna sai kolmanda koha Kristo Siimer (SK Biathlon), keda me tavaliselt suuskade ja püssiga näinud oleme. Sel korral ilma suuskade ja püssita, tulemuseks laskesuusatajale vääriline 20.00.

Naiste esikolmik

Naistest läks esikoht Pille Hinnile (Sparta, 21.24), kes võitis ka kaks nädalat tagasi toimunud Tartu parkmetsa jooksu. Liis-Grete Arro võttis koos üheksa kuu vanuse tütrekesega sisse koha pjedestaali teisel astmel (21.42). Kaari Kink (headinimesed) sai naistest kolmanda koha (22.46).

Poiste esikolmik, täpsemini küll esikaksik

Poistest, kes olid täna tüdrukutest aeglasemad, võitis Morten Mõttus (26.25). Talle järgnesid Marc Metsma, 28.47 ja Andre Vanasaun, 30.14.

Tüdrukute esikolmik

Tüdrukutest võitis jooksuperekonnast võrsunud Marit Tarm (Sparta), kelle tulemuseks fikseerisid stopperid ja kohtunikud 24.36. Teise koha sai Mathilde Nurmsalu (26.52) ning kolmanda koha sügisel võitnud Anastasia Artemjeva (28.35).