Jooksmine 21.04.2024

99. Rabajooksu võitsid Laura Maasik ja Sander Jürs, võimsalt löödi üle ka rajarekord

Pühapäeval juba 99ndat korda toimunud rabajooks on üks pikema ajalooga rahvajookse Eestis. Kui rahvajooksu algusaegadel oli raja pikkus 5 km, siis peatselt võeti kasutusele uus, 6,3 km pikkune rada, mis on kasutusel tänaseni, mis võimaldab pidada täpset rajarekordite arvestust.

Täna joosti üle rabajooksu naiste rajarekord, mis oli püsinud 80. Rabajooksust saati, mil Jekaterina Patjuk läbis 6,3 km ajaga 20.37.

Laura Maasik jooksis selle tulemuse selgelt üle võttes naiste arvestuses ülekaaluka võidu ajaga 20.17. Naistest teenis teise koha Helen Bell, tema tulemuseks 20.45. Kolmanda koha sai Pille Hinn tulemusega 21.28.

Naiste esikolmik, vasakult Helen Bell, Laura Maasik, Pille Hinn.

Meestest pälvis võidu Sander Jürs, kelle ajaks fikseerisid täpsed kohtunikud 19.15. Teine koht kuulus Riho Kirsipuule (19.43) ning kolmas Kaspar Vaherile (19.55).

Meeste esikolmik, vasakult Riho Kirsipuu, Sander Jürs, Kaspar Vaher..

Poistest moodustasid esikolmiku Artjom Dzjuba (27.05), Henrik Tammiste (27.21) ja Markus Sau (28.43).

Poiste esikolmik.

Tüdrukutest astusid pjedestaalile Anastasia Artemjeva (31.34), Rosete Li Marismärgi (34.09) ja Pia Laur (34.54).