Suusatamine 11.02.2023

Alutaguse maraton meelitas starti rohkelt suusatajaid

45. Alutaguse maraton, algselt Estoloppeti suusamaratonide sarja kolmanda etapina kavas olnud, kuid ilmaolude tõttu teiseks etapiks nihkunud maraton meelitas laupäeval starti rohkelt suusatajaid. Kui mullu sai samal võistlusel tulemuse kirja 480 võistlejat, siis tänavu startis ainuüksi pikemal distantsil 479 osavõtjat. Lisaks läbis Alutagusel lühema võistlusmaa 104 suusajat ehk teisisõnu: osavõtjate arv küündis pea kuuesajani.

Konkurents pjedestaalikohtade nimel kujunes üsna tihedaks, lõpuks eraldas võitjat kolmandana lõpetanud suusatajast vaid mõni sekund, mis 43 km pikkuse võistlusmaa juures on suhteliselt tühine edumaa. Estoloppeti teisel etapil võttis võidu Henri Roos, kelle ajaks fikseeriti 2.12.03. Teise koha pälvis mullu sama võistluse võitnud ning kaks nädalat tagasi Viru maratonil kolmandaks tulnud Andres Juursalu (2.12.10). Kolmanda koha sai 19aastane ukrainlane Oleksandr Lisohor (2.12.14).

Neljandana ületas lõpujoone olümpiavõitja Andrus Veerpalu (2.12.40).

Kui Estoloppeti avaetapil sai naiste arvestuses Merilin Jürisaar Tatjana Mannima järel napilt, vaid sekundilise kaotusega teise koha, siis Alutagusel vahetati kohad. Jürisaar võttis sel korral selge võidu tulemusega 2.16.31. Tatjana Mannima jäi maha ligi kümne minutiga ja sai teise koha (2.26.21). Kolmas oli Õnnela Rodendau (2.27.42).

21 km lühidistantsi parimad olid Dmitri Aleksejev ja Marge Kikas.

Kõiki Alutaguse maratoni tulemusi (tulemused täiendamisel) vaata Marathon100 veebist siit: